- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Turkijos kurortuose pigiau negu Palangoje

Autorius: veidas.lt | 2016 05 26 @ 09:42 | Kelionės | No Comments

Trys klausimai kelionių organizatoriui Rimvydui Širvinskui-Makaliui.

– Neseniai atlikto tyrimo duomenimis, šiemet Turkijos kurortuose atostogauti pigiau negu Palangoje. Kas lemia tokius kainų skirtumus?

– Mane patį pradeda gąsdinti poilsio Lietuvoje kainos. Lietuva – viena tų retų valstybių, kurių gyventojams savo šalyje atostogauti yra brangiau negu užsienyje. O juk logika diktuoja, kad turėtų būti priešingai.

Lietuva – viena tų retų valstybių, kurių gyventojams savo šalyje atostogauti yra brangiau negu užsienyje.

Šiuo konkrečiu atveju lyginau kainas ne sezono metu – gegužės pabaigos. Palangoje septynios nakvynės trijų žvaigždučių viešbutyje su kukliais pusryčiais kainuotų apie 175 eurus. Pridėkime dar 40 eurų kelionei iš Kauno ar Vilniaus iki pajūrio ir atgal. Taip pat kainuos pietūs (dairantis akcijų, galima pavalgyti už 3–4 eurus, bet vidutiniškai pietūs Palangoje kainuoja 7–9 eurus). Tarkime, kad vakarieniausite kukliau, bet galbūt norėsite taurės vyno. Žodžiu, šiek tiek sau leidžiant, savaitė Palangoje kainuotų mažiausiai 315 eurų. Ir tai – be jokių pramogų, koncertų, procedūrų.

Atrodo, kad jie planuoja ne mažinti kainas, o toliau jas didinti.

Dabar pažiūrėkime, kas siūloma Turkijoje. Gegužės pabaigoje ir net birželio pradžioje galima rasti pasiūlymą už 285 eurus praleisti septynias naktis puikiame penkių žvaigždučių viešbutyje „viskas įskaičiuota“. Į kainą įeina lėktuvo bilietai, kelionė nuo oro uosto iki viešbučio ir atgal, papildomas bagažas. Ir nė vieno papildomo cento už maistą ir gėrimus. Be to, tokio lygio viešbutyje kas vakarą vyksta įvairūs renginiai – koncertai, užsiėmimai vaikams, spektakliai.

Jokiu būdu nesiūlau rinktis užsienio vietoj Lietuvos, nes norėtųsi, kad kuo daugiau žmonių poilsiautų čia, tačiau kainos mane stebina.

BFL/A.Vanagės nuotr.

– Kainas, kelionių kryptis sekate nuolat. Kokios kelionių tendencijos ryškėja pastaraisiais metais?

– Poilsis užsienyje pinga, o Lietuvoje – brangsta. Nuo balandžio pradėjome siūlyti poilsį Lietuvoje, tačiau tik keli viešbučiai mūsų klientams sutiko pasiū­lyti nuolaidų. Visi kiti aiškina, kad yra užpildyti, o klientų jiems netrūksta net žiemą. Atrodo, kad jie planuoja ne mažinti kainas, o toliau jas didinti. Matyt, jei būčiau viešbučių verslo atstovas, elgčiausi taip pat, bet kaip klientui man tokia tendencija nepatinka. Žinoma, Lietuvos viešbučių paslaugos – tikrai labai aukštos kokybės, jie pasiruošę išpildyti kiekvieną kliento norą, tačiau kainų požiūriu lankstumo nepastebiu.

Dar viena tendencija – vėl populiarėja kelionės autobusais. Kol tokios kelionės buvo brangios, jas buvo visiškai išstūmusios kelionės pigius skrydžius siūlančiomis avialinijomis.

– Kokios dabar populiariausios lietuvių kelionių kryptys?

– Labai populiarus kelionių autobusu maršrutas yra Praha–Viena–Budapeštas, daug lietuvių vyksta į Latviją, Lenkiją, Slovakiją. Daugėja ir besirenkančiųjų egzotines keliones lėktuvu.

Net išleistuvėms moksleiviai nebenori banalių užstalės „balių“ – vietoj jų vis dažniau renkasi kelionę autobusu.

Matyt, arba lietuviai jau išvažinėjo visas įprastas didžiųjų kelionių organizatorių siūlomas šalis, arba turi daugiau pinigų ir gali sau leisti tolimesnius kraštus. Tarp jų labai populiarios Šri Lanka, Maldyvai, taip pat – JAV, ypač dėl to, kad viena Skandinavijos skrydžių bendrovė pasiūlė skrydžius iš Oslo, Kopenhagos ir Stokholmo į JAV ir atgal vos už 300 eurų.

Apskritai lietuviai keliauja vis daugiau. Net išleistuvėms moksleiviai nebenori banalių užstalės „balių“ – vietoj jų vis dažniau renkasi kelionę autobusu.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/turkijos-kurortuose-pigiau-negu-palangoje

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.