- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Trečiadienį Vilniuje pradeda veikti elektroninio bilieto sistema

Autorius: veidas.lt | 2012 08 14 @ 15:43 | Visuomenė | No Comments

Vilniuje nuo rugpjūčio 15 dienos bus prekiaujama naujosiomis bilietų rūšimis, senosios elektroninio bilieto kortelės bus nemokamai keičiamos Vilniečio kortelėmis. Sostinės viešajame transporte jau įdiegta elektroninio bilieto sistema, suteiksianti daugiau galimybių vilniečiams ir miesto svečiams.

 

„Pagaliau elektroninio bilieto projektas baigiamas ir pradeda veikti naujoji sistema. Pristatytos naujos bilietų rūšys ir naujoji Vilniečio kortelė suteiks privalumų vilniečiams – pažymėjus bilietą bus galima persėsti iš vienos transporto priemonės į kitą, pačią kortelę bus galima papildyti tiek norima pinigų suma, tiek norimais bilietais. Seimui nusprendus sumažinti PVM viešajam transportui, jau trečiadienį bus galima įsigyti pigesnius 30 dienų bilietus, o nuo sausio atpigs ir kiti – 30 ir 60 minučių, taip pat 1, 3 ir 10 parų bilietai“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

 

Pasak mero pavaduotojo Romo Adomavičiaus, nuo trečiadienio bilietai bus platinami įprastose prekybos vietose – spaudos kioskuose. Planuojama, kad rudenį elektroninius viešojo transporto bilietus bus galima įsigyti ir internetu, o iki metų pabaigos bilietais bus pradėta prekiauti prekybos centruose.

 

Vienkartinius bilietus rugpjūčio 15 dieną keičia 30 ir 60 minučių elektroniniai bilietai, kuriuos pažymėję keleiviai galės persėsti iš vienos transporto priemonės į kitą, nežymėdami naujo bilieto. Pavyzdžiui, pažymėjus 30 minučių bilietą 8:05 val., jis galios iki 8:35 val.

 

Taip pat liks galimybė įsigyti bilietą iš transporto priemonės vairuotojo. Jo kaina nuo rugpjūčio 15 dienos bus 3,50 Lt ir 1,75 Lt (su 50 proc. nuolaida). Toks bilietas galios iki paskutinės maršruto stotelės.

 

Mėnesio bilietus nuo rugpjūčio 15 dienos keičia 30 dienų bilietai ir 30 dienų bilietai, galiojantys tik darbo dienomis. Skirtingai nei mėnesio bilietas, galiojęs nuo pirmos iki paskutinės mėnesio dienos, 30 dienų bilietas galios 30 kalendorinių dienų pirmą kartą jį pažymėjus. Pavyzdžiui, pirmą kartą pažymėjus bilietą rugsėjo 7 dieną, bilietas galios iki spalio 6 dienos imtinai.

 

Visi naujieji bilietai bus skirti važiuoti tiek autobusais, tiek troleibusais.

 

Kortelėje esančius pinigus bus galima panaudoti perkant 30 arba 60 minučių bilietą sostinės viešajame transporte. Tam reikės kortele paliesti geltonąjį komposterį, pasirinkti norimą bilieto rūšį ir dar kartą palietus komposterį aktyvinti pasirinktą bilietą. Kiekvieną kitą kartą palietus komposterį, jame bus rodoma informacija apie pinigų likutį kortelėje ir bilieto galiojimo trukmė.

 

Jeigu kortelė bus papildyta elektroniniu bilietu, palietus komposterį pasigirs garsinis signalas, reiškiantis, kad bilietas pažymėtas (aktyvintas). Pakartotinai palietus komposterį, jame bus rodoma informacija apie bilieto galiojimą, taip pat bilietų ir pinigų likutis kortelėje.

 

Vaizdo reportažas, kaip naudotis naujaisiais bilietais: http://youtu.be/nEfUieiv9Tw

 

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/treciadieni-vilniuje-pradeda-veikti-elektroninio-bilieto-sistema

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.