- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Terminuota sutartis: jei pasikeitė sąlygos

Autorius: veidas.lt | 2010 05 27 @ 15:50 | Teisėsauga | No Comments

“Dirbu pagal terminuotą sutartį – pakeičiau besilaukiančią darbuotoją. Ji turėjo grįžti po dvejų metų, bet panoro pargrįžti anksčiau. Ar darbdavys gali mane atleisti, ar atleidęs turės mokėti bent kažkokią išeitinę kompensaciją už likusį laiką?” – klausia Olga.

Terminuota darbo sutartis sudaroma tam tikram laikui arba tam tikrų darbų atlikimo laikui, bet ne ilgiau kaip penkeriems metams. Tokios darbo sutarties terminas nustatomas iki tam tikros kalendorinės datos arba iki tam tikrų aplinkybių atsiradimo, pasikeitimo arba pasibaigimo.

Jeigu jūsų terminuotoje sutartyje darbo sutarties terminas buvo nustatytas “dveji metai” ir šis terminas dar nėra pasibaigęs, darbdavys turi teisę nutraukti darbo sutartį su jumis tik dėl svarbių priežasčių, apie tai įspėjęs prieš du mėnesius (jeigu turite vaikų iki 14 metų – prieš keturis mėnesius). Jeigu jūsų negalima perkelti jūsų sutikimu į kitą darbą, darbdavys privalo jums sumokėti už likusį darbo sutarties galiojimo laiką vidutinį darbo užmokestį (LR darbo kodekso 129 str. 5 d.). Be to, pagal LR darbo kodekso 140 str. jums priklausytų vieno mėnesio vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka, jeigu jūsų nepertraukiamas stažas toje darbovietėje yra iki dvylikos mėnesių, arba dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka, jeigu jūsų stažas toje darbovietėje yra nuo dvylikos iki trisdešimt šešių mėnesių.

Tuo atveju, jeigu terminuotoje sutartyje darbo sutarties terminas buvo nustatytas “vaiko priežiūros atostogų išėjusio darbuotojo pavadavimo laikotarpiu” (ar panašiai) ir jūsų pavaduojamas darbuotojas grįžta į darbą, darbdavys turi teisę nutraukti darbo sutartį su jumis, suėjus darbo sutarties terminui (LR darbo kodekso 126 str. 1 d.). Paskutinę darbo dieną darbovietėje darbdavys turi visiškai atsiskaityti su jumis už atliktą darbą – sumokėti visą darbo užmokestį ir kompensaciją už nepanaudotas atostogas. Atskirai įspėti jus apie terminuotos darbo sutarties nutraukimą sugrįžus į darbą pavaduojamam darbuotojui darbdavys neprivalo. Jokia išeitinė išmoka tokiu atveju nepriklauso.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/terminuota-sutartis-jei-pasikeite-salygos

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.