- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Techninė automobilio apžiūra turėtų būti prieš registraciją

Autorius: veidas.lt | 2011 06 27 @ 18:29 | Lietuva | No Comments

"Veido" archyvas

Susisiekimo ministerija siūlo, kad techninė automobilio apžiūra būtų privaloma prieš jo registraciją. Saugaus eismo įstatymo pataisoms pirmadienį pritarta Vyriausybės pasitarime, o galutinį sprendimą numatoma priimti posėdyje trečiadienį.

“Mes siūlome, kad prieš registruojant automobilį būtų privaloma techninė apžiūra. Šiandien susidaro paradoksali situacija, kada žmogus nusiperka automobilį ir tik po to turi vežti į techninę apžiūrą. Tada paaiškėja, kad dar tiek pat, kiek jis sumokėjo už automobilį, jam reikės investuoti, kad jis būtų tinkamas. Mes siūlome, kad automobilių registracija būtų įmanoma tada, kada automobilis bus techniškai sutvarkytas ir bus praeita techninė apžiūra”, – po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Be to, siekiama atsisakyti nuostatos, kad visi pradedantys vairuotojai, norintys gauti nuolatinius pažymėjimus, turėtų papildomai tobulintis praktinio vairavimo centruose.

Įsigaliojus naujai įstatymo redakcijai, valstybės įmonėje “Regitra” išlaikiusieji teorijos ir praktinio vairavimo egzaminus, gaus 10 metų galiojančius vairuotojo pažymėjimus. Laikinus pažymėjimus turintys pradedantieji vairuotojai, pasibaigus jų galiojimui, “Regitroje” galės nemokamai gauti 10 metų pažymėjimus.

Papildomai mokytis turėtų tik tiek vairuotojai, kuriems teisė vairuoti buvo atimta dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Naujajame įstatyme ketinama panaikinti galimybę keliuose mokyti šeimos narius vairuoti B1 kategorijos transporto priemones, o galingi keturračiai motociklai turėtų būti registruojami ne Traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registre, o Lietuvos kelių transporto priemonių registre. Juos vairuoti galėtų tik asmenys, sulaukę 18 metų ir turintys B kategorijos transporto priemonių vairuotojo pažymėjimus.

Įstatymo projekte taip pat numatyta, jog vairuoti A kategorijos motociklus bus galima tik nuo 20 metų – šiuo metu tai galima daryti nuo 18 metų.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/technine-automobilio-apziura-turetu-buti-pries-registracija

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.