- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Tam pačiam pacientui antrą kartą persodinta širdis

Autorius: veidas.lt | 2011 06 27 @ 16:17 | Sveikata | No Comments

BFL

Kauno klinikose atlikta pakartotinė širdies persodinimo operacija – antrą kartą tam pačiam pacientui persodinta donoro širdis.

Baltijos šalyse pirmoji tokia operacija atlikta naktį iš birželio 23-iosios į 24-ąją, pranešė Kauno klinikų atstovė spaudai Eglė Žemaitienė.

Anot jos, gavus mirusiojo artimųjų sutikimą donorystei, iš donoro, paruošto Kauno klinikų Centriniame reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, buvo paimta širdis, kepenys, kasa, inkstai ir ragenos.

Širdies persodinimo operaciją atliko Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovas profesorius Rimantas Benetis su medikų komanda.

26 metų pacientui Kauno klinikose širdies persodinimo operacija pirmą kartą atlikta 2007 metais. Su donoro širdimi jaunas vyras gyveno ketverius metus. Tačiau širdyje pradėjus vystytis kraujagyslių ligai ir dėl šios priežasties sparčiai blogėjant paciento būklei, jis buvo įtrauktas į skubios transplantacijos laukiančiųjų sąrašą.

Atsiradus donorui, atlikta pakartotinė širdies persodinimo operacija. Ji, pasak medikų pavyko sėkmingai, paciento būklė šiuo metu yra stabili.

Pakartotinė širdies persodinimo operacija yra rizikingesnė dėl didesnės infekcijos ir komplikacijų tikimybės.

Tokia operacija yra pirmoji Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Iš visų pasaulyje atliekamų širdies persodinimo operacijų tik 3 proc. yra pakartotinės.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/tam-paciam-pacientui-antra-karta-persodinta-sirdis

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.