- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Svarstomi pasienio kontrolės punktų plėtros klausimai

Autorius: veidas.lt | 2011 05 04 @ 12:00 | Lietuva | No Comments

"Veido" archyvas

Siekiant pagerinti susisiekimą tarp Lietuvos ir Baltarusijos bei Rusijos Kaliningrado srities, Susisiekimo ministerijoje aptarti tarptautinių pasienio kontrolės punktų plėtros klausimai. Juos svarstė Pasienio kontrolės punktų plėtros komisija, vadovaujama susisiekimo viceministro Rimvydo Vaštako.

Atsižvelgiant į tai, kad vykstant į Baltarusiją visuose tarptautiniuose pasienio kontrolės punktuose (PKP) nuolat susidaro transporto priemonių eilės, svarstoma galimybė dar vienam vietinio eismo punktui suteikti tarptautinį statusą ir įrengti atitinkamą infrastruktūrą. Numatoma, kad tarptautiniu pasienio kontrolės punktu galėtų tapti Šumsko, Tverečiaus arba Adutiškio PKP. Komisija, išnagrinėjusi šių PKP plėtros galimybes, galutinį sprendimą planuoja priimti po derybų su kompetentingomis Baltarusijos tarnybomis.

Medininkų PKP šiais metais bus rekonstruojamas, šiuo metu vyksta parengiamieji darbai. Numatoma, kad rugpjūčio mėnesį dėl asfaltavimo darbų šį punktą teks keletui dienų uždaryti, todėl komisija įpareigojo suinteresuotas institucijas kuo greičiau numatyti tikslias PKP laikino uždarymo datas bei remonto metu užtikrinti keleivių ir krovinių srautų nukreipimą per kitus PKP.

Dėl sienos su Kaliningrado sritimi kirtimo buvo aptarti Panemunės PKP plėtros ir Panemunės aplinkkelio tiesimo planai. Kadangi artimiausiu metu numatoma pasirašyti Lietuvos ir Rusijos sutartį dėl naujo tilto per Nemuną statybos, buvo svarstomi Panemunės PKP darbo organizavimo klausimai bei su tuo susijęs aplinkkelio tiesimas.

Gerinant išorinių ES sienų kirtimo sąlygas ir trumpinant laukimo laiką, nuspręsta įdiegti elektroninę transporto priemonių eilių prie PKP reguliavimo sistemą. Per gegužės mėnesį Pasienio kontrolės punktų direkcija turėtų parengti tokios sistemos diegimo koncepciją.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/svarstomi-pasienio-kontroles-punktu-pletros-klausimai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.