- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Susvyravusi koalicija išliks?

Autorius: veidas.lt | 2012 03 20 @ 09:50 | Politika | No Comments

BFL

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis atsistatydina ne dėl to, kad suklydo atleisdamas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovus – tokį sprendimą jis priėmė, suvokęs įtampą koalicijoje. Svarbiausia žinia, kad ji išliko ir galės dirbti toliau.

“Prezidentė iki pat šios savaitės tikrai tikėjo, kad koalicijos partneriai savo vidaus problemas gali išsispręsti savarankiškai, nepaverčiant to Vyriausybės ir valstybinio masto problemomis (…). Tik įsitikinus, kad konstruktyvus dialogas darosi nelabai įmanomas tarp koalicijos partnerių, ir iškilo grėsmė, kad gali žlugti Vyriausybė, prezidentė ėmėsi iniciatyvos, kaip su mažiausiais nuostoliais išspręsti susidariusią situaciją”, – interviu “Žinių radijui” sakė Prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė.

“Vakar, pirmadienį prieitas kompromisinis sutarimas, kada ministras, įvertinęs situaciją, jis jau pats sutiko kompromiso vardan atsistatydinti – parašyti pareiškimą, kurį premjeras turėtų teikti prezidentei. Noriu atkreipti dėmesį, kad ministro pasitraukimas įvyko ne dėl to, jog būtų pripažintos padarytos klaidos, bet dėl suvoktos situacijos ir įtampos koalicijoje”, – pabrėžė M. Lingė.

Jo teigimu, jau mėnesį Lietuva gyvena nestabiliomis sąlygomis, kuomet trukdoma užtikrinti būtinų valstybei darbų tęstinumą, todėl šis žingsnis svarbus tuo, kad valdančioji koalicija galės dirbti ir toliau.

“Svarbiausia žinia, kad valdančioji koalicija išliko ir gali dirbti toliau”, – pabrėžė jis.

M. Lingė taip pat pažymėjo, jog vakarykščio susitikimo metu nebuvo kalbėta apie vidaus reikalų ministro postą galintį užimti asmenį.

ELTA primena, kad R. Palaitis pranešė atsistatydinsiąs po pirmadienį Prezidentūroje įvykusio Premjero Andriaus Kubiliaus, Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) lyderio Algio Čapliko ir R. Palaičio susitikimo su Prezidente Dalia Grybauskaite.

Kalbėdama apie ministro R. Palaičio veiksmus, D. Grybauskaitė sakė, jog ministro neatleido todėl, kad, atleisdamas FNTT vadovus, jis laikėsi visų būtinų įstatymų.

“Todėl bet koks kompromisas galėjo būti padarytas tik tuo atveju, jeigu pats ministras, matydamas įtampas koalicijoje, apsispręstų pasitraukti iš koalicijos. Dėl tokio apsisprendimo šiandien (pirmadienį – ELTA) ministras mums patvirtins pats”, – kalbėjo šalies vadovė, prieš R. Palaičiui pranešant apie pasitraukimą.

Premjeras A. Kubilius teigiamai atsiliepė apie ministro žingsnį trauktis savo noru.

LiCS lyderis A. Čaplikas pakartojo, kad partija palaikė ir toliau palaiko jų deleguotą ministrą R. Palaitį.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/susvyravusi-koalicija-isliks

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.