- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Susirgusi šypsena, arba šiandien bučkių nebus

Autorius: veidas.lt | 2010 07 13 @ 15:36 | Tėvai ir vaikai | No Comments

"Veido" archyvas

Veidelio nepuošiantys lūpų įtrūkimai gali atsirasti ne tik jas pažeidus tiesiogiai, bet ir dėl kitų organizmo bėdų

Kartais sakoma, kad žmogaus parašas – jo šypsena. Maži žmonės savo “autografus” ir bučkius dalija labai uoliai. Tik mažosios lūpytės ne visada būna sveikos ir raudonos kaip vyšnaitės…

Lūpos dažnai sutrūkinėja dėl to, kad mažylis vėjuotą dieną lauke mėgsta jas laižyti. O šlapios ir nuolat dirginamos lūpos greičiau išdžiūsta, atsiranda mažų įtrūkimų. Tėvai, prastu oru uoliai tepdami apsauginiu kremu mažylio veiduką, lūpytes patepti pamiršta. Tam puikiai tiktų lūpų pieštukai su šaltalankiais, medetkomis, vitaminais A ir E, taukmedžių sviestu ir kt.

Nepamirškite, kad sutrūkusios ir šerpetojančios lūpos – puiki terpė bakterinei ar grybelinei infekcijai įsiveisti. Ir ši infekcija gali pasireikšti skausmingomis žaizdelėmis ar didesniais įtrūkimais lūpų paviršiuje. Tuomet nepakenktų apsilankyti pas gydytoją, kuris apžiūrėtų lūpas, o esant reikalui paimtų tepinėlį ir nustatytų įtrūkimų kaltininkus. Šie gali būti įvairūs: streptokokai, stafilokokai arba mieliniai grybeliai. Tuomet gydytojas skirs specifinį antimikrobinį gydymą.

Lūpyčių bėdos

Lūpų įtrūkimai gali atsirasti ne tik jas pažeidus tiesiogiai, bet ir dėl kitų organizmo bėdų.

  • Jeigu suskilinėjo lūpų kampučiai, vadinasi, mažylio organizmui trūksta vitaminų A, E ir B12. Tokiu atveju į savo racioną būtina įtraukti šių vitaminų turtingų produktų: mėsos, kiaušinių baltymų, pieno, sūrio, kopūstų, avižinių dribsnių ir kukurūzų. Venkite vaikui duoti bet kokio dirginančio maisto: aštrių padažų, marinuotų, sūrio produktų, citrusinių vaisių, rūgščių gėrimų ir sulčių.
  • Rimtesni reikaliukai. Kartais įtrūkimų lūpose atsiranda dėl sugedusių dantų, skrandžio ar žarnyno ligų, dėl kurių organizmas negali pasisavinti naudingų medžiagų. Jeigu matote, kad pablogėjo ne tik vaiko lūpų, bet ir viso organizmo būklė – nedelsiant reikėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris atliks kraujo tyrimą dėl mažakraujystės.
  • Apatinė lūpa per patį vidurį suskyla dėl A ir B grupės vitaminų trūkumo. Itin dažnai tai nutinka pavasarį ir vasaros pradžioje. Nors per naktį ši žaizdelė užsitraukia, ryte ji vėl sutrūksta ir kraujuoja. Ilgai nesugijusi gali suragėti ir papilkėti. Pasitarusios su gydytoju duokite vaikui 1–1,5 mėnesio gerti polivitaminų. Vitamino A atsargas papildysite, jei duosite mažyliui daugiau daržovių ir pavasarinės žalumos: morkų, ridiko, petražolių, pomidorų, svogūno laiškų. Žaizdelė daug greičiau užsitrauks, jeigu ją kasdien tepsite šaltalankių, medetkų tepalu ar aliejumi. Jokiu būdu negalima liesti sutrūkinėjusios odos, nes ten gali pakliūti mikrobų ir sukelti uždegimą.
  • Apgraužtos lūpos. Dar viena sergančių lūpų priežastis – jautrūs vaikai, kurie nervindamiesi nuolat graužia ir kramsnoja lūpas. Tokiems mažyliams pirmiausia būtina psichologinė pagalbą, o lūpų gydymas būtų antraeilis reikalas.
Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/susirgusi-sypsena-arba-siandien-buckiu-nebus

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.