- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Sugrąžintų šypsenų stebuklas

Autorius: veidas.lt | 2014 11 03 @ 12:00 | Sveikata | No Comments

Rugsėjo pabaigoje Romoje vyko tarptautinis Europos osseointegracijos akademijos (EAO) kongresas, kurio metu gydytojui odontologui Algirdui Puišiui buvo įteiktas šios akademijos sertifikatas, įvertinantis ypatingus mediko gabumus ir aukštą kvalifikaciją dantų implantologijos srityje. Tai pirmas toks įvertinimas Lietuvoje.

Linas Senkus

„Reikėjo išsilaikyti trijų pakopų egzaminą, siunčiant šešis klinikinės praktikos atvejus, tuomet vyko testas raštu ir egzaminas žodžiu, – pasakoja Algirdas Puišys. – Komisiją sudarė trys profesoriai iš žymių Europos universitetų, kurie reikliai vertino, ar tikrai esi pajėgus dirbti pasauliniu lygmeniu. Išlaikius išduodamas sertifikatas, patvirtinantis, kad esi savo srities profesionalas. Iš esmės jo gali siekti daugelis, bet Lietuvoje tapau pirmas. O prieš dvylika metų su kolegomis buvome gydymo implantais Lietuvoje pradininkai.“

Gydytojas ypač džiaugiasi, kad įrodė sau, jog yra lygus kitiems europiečiams ir amerikiečiams, šios srities lyderiams pasaulyje. „Nors nugara buvo šlapia,  atsakomybės jausmas milžiniškas, tačiau jaučiausi atsakingas už visą Lietuvą, – dabar jau su šypsena prisimena A.Puišys. – Gali būti laikomas profesionalu savo šalyje, bet kad pelnytum pasaulinį pripažinimą, reikia ypatingų pastangų.“

Kuo yra svarbūs dantų implantai

Pasak A.Puišio, dantų implantai – ko gero, vienas didžiausių laimėjimų šiuolaikinės odontologijos srityje. Dantis prarandame dėl ėduonies, dantenų ligų, nelaimingų atsitikimų. Kai netenkame danties, kyla labai daug problemų. Likę dantys pakeičia savo poziciją, pasisuka, atrodo neestetiškai. Dėl šių priežasčių blogėja sąkandis,  todėl sunkiau sukramtyti maistą, atsiranda senėjimo pojūtis.

Dantų implantų kokybė per daugelį metų tobulėjo, keitėsi jų struktūra, dizainas, atsirado įvairaus dydžio implantų. Šie pokyčiai daro įtaką pacientų gydymo trukmei, implantų prigijimo greičiui bei mažesnei chirurginei intervencijai. Pacientai greičiau sugrįžta prie įprasto gyvenimo ritmo ir patiria mažiau pooperacinio diskomforto.

Implantacijoje svarbus vaidmuo tenka chirurginiams gidams (plokštelė, užsidedanti ant dantenų, su nurodyta vieta, kur turėtų būti sriegiamas implantas). Ši priemonė suteikia ypatingo tikslumo operacijos metu. Įsriegus dantų implantą netiksliai, būna sudėtinga pagaminti ir pritaikyti protezą, o tai lemia ilgesnę ir sudėtingesnę gydymo trukmę bei mažina protezo tarnavimo sėkmingumą.

Pasak gydytojo, šiuolaikinė implantologija neįsivaizduojama ir be kompiuterinio tomografo, kuris kiekvieną atvejį pavaizduoja trimatėje erdvėje, pagalbos. Anksčiau nuotraukų kokybė nesuteikdavo galimybės tiksliai pasirengti operacijai. Padedamas kompiuterinio tomogafo, gydytojas išsimatuoja kaulo tūrį įvairiais pjūviais, parenka tinkamiausią implanto ilgį ir diametrą pagal esamą situaciją, įvertina, ar reikalinga kaulo atstatymo procedūra.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-42-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/sugrazintu-sypsenu-stebuklas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.