- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Studentai vasaros darbams dažniausiai renkasi Europą

Autorius: veidas.lt | 2011 06 25 @ 14:00 | Lietuva | No Comments

"Veido" archyvas

Pastaraisiais metais vasaros darbus studentai dažniau renkasi Europoje nei Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).

Programas “Work and travel” koordinuojančios kompanijos “East West Consulting” duomenimis, užsienyje padirbėti norinčių studentų srautai kasmet didėja – šiemet atsirado ketvirtadaliu daugiau norinčiųjų išvykti nei pernai.

Tačiau jau ne pirmus metus didžioji dalis (per 70 proc.) nori vasarai iškeliauti į Europos šalis, o JAV renkasi mažiau nei trečdalis.

Ir pernai, ir šiemet populiariausios šalys tarp padirbėti užsienyje užsimojusių studentų – Kipras ir Graikija. Jų populiarumas pastaraisiais metais kiek paaugo: pernai šias šalis rinkosi 32 proc., o šiemet – 36 proc. išvykstančiųjų.

Dar daugiau nei trečdalis išvykstančiųjų šiemet taip pat pasiskirstė po Europos šalis: 16 proc. iš jų nutarė keliauti į Ispaniją, 15 proc. – į Jungtinę Karalystę, 6 proc. – į Islandiją ir Prancūziją. Panašus studentų srautų pasiskirstymas po šias šalis registruotas ir pernai.

Tuo metu keliaujančiųjų į JAV truputį sumažėjo: 2011-aisiais Jungtines Valstijas rinkosi 27 proc. studentų, arba 2 proc. mažiau nei 2010-aisiais.

“East West Consulting” atstovė spaudai Dovilė Preimontė svarsto, kad didėjančio įsidarbinimą Europoje siūlančių programų populiarumo priežastys – mažesnės pradinės investicijos ir mažesnė rizika, kai nesėkmės atveju bus arčiau ir pigiau grįžti namo.

“Viena priežastis – pradinių investicijų Amerika reikalauja daugiau negu visos kitos programos. Antras dalykas – ko gero, tai, kad dauguma pirmą kartą važiuojančių studentų renkasi pirmam pabandymui šiek tiek artimesnę užsienio šalį, kad nebūtų taip toli nuo namų, gal bijo kažkokios rizikos. Tiesiog pirmaisiais metais nori pabandyti arčiau, ir jeigu viskas sekasi gerai, kitais metais kaip antrą užsienio šalį jau renkasi Ameriką”, – sakė ji.

Anot D.Preimontės, pastaraisiais metais daugiau studentų į JAV nepritraukia galimybė ten užsidirbti kelis kartus daugiau nei Europoje, mat tai irgi rizikinga.

“Užsidirbti Amerikoje galima tikrai daugiau nei Europoje, bet visą laiką yra rizika, kadangi studentai iš pradžių susiranda vieną darbą, važiuoja lyg ir dirbti vieno. Bet su tuo vienu yra sudėtingiau užsidirbti didesnes sumas – dažniausiai susiranda ten antrą darbą, būdami vietoje. Yra rizika, kad jiems to antro darbo susirasti ten nepavyks. Jeigu nepavyktų, tai gali būti tiesiog šiek tiek “per kišenę”, nes gali investicijos vos vos atsipirkti”, – svarstė kompanijos atstovė.

Be to, anot jos, šiuolaikiniai studentai, rinkdamiesi “Work and travel” programas, galvoja ne tik apie uždarbį, bet ir nori praplėsti savo akiratį, pamatyti šalį ir susipažinti su naujais žmonėmis. Pagal kompanijos siūlomas sąlygas jie paprastai bent tris mėnesius dirba, o ketvirtą gali skirti kelionėms. Tad dalis vasaros uždarbio atitenka ir šiam tikslui.

“Šiek tiek keičiasi ir studentų požiūris – vis daugiau studentų renkasi tokias vasaros programas, kuriose nors ir uždirbama gerokai mažiau, tačiau turima daugiau laisvo laiko, per kurį galima pakeliauti bei papramogauti”, – kalbėjo D.Preimontė.

Jos duomenimis, susitaupyti pavyksta iškeliavus pagal visas kompanijos siūlomas programas.

Kai kurie “Work and travel USA” dalyviai per tris vasaros mėnesius Amerikoje gali užsidirbti iki 8 tūkst. JAV dolerių (19 tūkst. litų) atskaičiavus programos mokestį, lėktuvo bilietus, pragyvenimo išlaidas.

“Tačiau lygiai tose pačiose programose yra parsivežusių ir 2-2,5 tūkst. dolerių (4,8-6 tūkst. litų) atskaičius visas išlaidas, nes šie dalyviai nusprendė beveik visus uždirbtus pinigus išleisti kelionėms po šalį, kurioje dirbo, ir pramogoms, tad parsiveža nedideles sumas. Tad priklausomai nuo dalyvio prioritetų, gryno uždarbio per tris mėnesius vidurkis gali svyruoti nuo 2-8 tūkst. dolerių (4,8-19 tūkst. litų)”, – teigė D.Preimontė.

Anot jos, išvykusiesiems pagal “Work and travel UK” programą, priklausomai nuo prioritetų, Jungtinėje Karalystėje galima uždirbti 5-10 tūkst. litų. O renkantis stažuotes turizmo ir aptarnavimo srityje Graikijoje arba Kipre, įmanoma susitaupyti 3-5 tūkst. litų.

“Viskas priklauso nuo to, kiek valandų per dieną dalyvis yra pasirengęs dirbti, kada registruojasi į programą, nes nuo to priklauso ir išlaidos – kuo anksčiau registruojamasi, tuo mažesnes išlaidas dalyvis patiria”, – sako “East West Consulting” atstovė.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/studentai-vasaros-darbams-dazniausiai-renkasi-europa

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.