- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Socialinių mokslų kolegija – ateities verslo lyderių kalvė

Autorius: veidas.lt | 2014 06 18 @ 16:00 | Studijos | No Comments


Kur slypi tarptautinio verslo sėkmė? Kaip įgyti pranašumą ir įveikti konkurentus? Tokius klausimus sau užduoda net ir sėkmingai dirbančių bei pripažinimą pelniusių įmonių vadovai. Atsakymus į šiuos ir daugelį kitų verslo plėtrai aktualių klausimų galima sužinoti dar studijuojant.

Socialinių mokslų kolegija (SMK) – viena didžiausių pagal studentų skaičių kolegijų Lietuvoje ir populiariausia nevalstybinė aukštoji mokykla tarp stojančiųjų bendrajame 2013 m. priėmime – dar 2009-aisiais sukūrė Tarptautinio verslo studijų programą. Ši pirmoji šalyje bakalauro laipsnio jungtinė studijų programa tapo kertiniu akmeniu įstatyminei bazei sukurti ir įgyvendinti tokias programas.
Tvirtas tarptautinio švietimo tradicijas turinti SMK viena pirmųjų Baltijos šalyse pasiūlė jungtines studijų programas kartu su partneriais Europoje. Kaip partnerinė institucija pasirinktas Portugalijos Bragansos technikos institutas („Braganca Politechnic Institute“), su kuriuo SMK visapusiškai suderino studijų turinį ir vykdymo sąlygas, todėl studentui, sėkmingai baigusiam studijas, išduodamas jungtinis abiejų mokymo institucijų profesinio bakalauro diplomas.
Studijų metu mokomasi tarptautinio verslo pagrindų, tarptautinio verslo ir vadybos, taikomųjų tyrimų bei taikomosios matematikos, verslo ir vadybos statistikos, mikroekonomikos, makroekonomikos, tarptautinių projektų valdymo ir rinkodaros, tarptautinės komercinės teisės, tarptautinės prekybos politikos, tarptautinių firmų organizacinės elgsenos, tarptautinio verslo kokybės vadybos, tarptautinio verslo etikos ir kitų studijų dalykų.
SMK Tarptautinio verslo studijos ne tik ugdo bendrąjį suvokimą apie verslo pasaulį ir įmonių veiklą, bet ir formuoja loginio mąstymo ir sprendimų priėmimo įgūdžius, plėtoja lyderystės gebėjimus, moko veržliai veikti verslo aplinkoje, greitai reaguoti į pokyčius ir įveikti iššūkius.

Ambicingas tikslas
Studijos vykdomos anglų kalba, vienerius metus studentai privalo praleisti partnerinėje institucijoje Portugalijoje.
Savo turiniu unikalios programos tikslas ambicingas – parengti universalius, komunikabilius, kritiškai mąstančius ir kūrybiškai veikiančius verslo profesionalus, gebančius organizuoti verslą tarptautiniu mastu.
„Verslo specialistų, išmanančių tarptautinio verslo specifiką, gerai įvaldžiusių užsienio kalbą, mokančių bendrauti daugiakultūrėse bendruomenėse, reikia ir visada reikės. Tarptautinio verslo studijos nukreiptos būtent į tokių specialistų parengimą. Esame ateities verslo lyderių kalvė, stengiamės parengti universalius, komunikabilius, logiškai mąstančius ir kūrybiškai veikiančius profesionalus, gebančius organizuoti verslą tarptautinėse bendrovėse“, – sako kolegijos direktorė Gabija Skučaitė.
Baigę studijas, SMK absolventai gebai analizuoti ir vertinti tarptautines rinkas ir jų potencialą, identifikuoti naujas tarptautinės rinkos galimybes ir prognozuoti tarptautinio verslo tendencijas, kurti verslo įmones, parengti ir įgyvendinti verslo strategiją, organizuoti verslą tarptautiniu mastu, vadovauti tarptautinės įmonės skyriams ar padaliniams, dirbti su tarpkultūrinėmis komandomis, įgyvendinti verslo projektus ir valdyti materialiuosius, finansinius bei žmogiškuosius įmonės išteklius.
Nors Tarptautinio verslo studijų pasiūla Lietuvoje gana plati, SMK įgyvendinama studijų programa iš bendro konteksto išsiskiria keletu esminių bruožų. Programa įgyvendinama su ilgamečiu SMK partneriu Portugalijoje, o tai studijoms suteikia papildomą tarptautinę dimensiją.
Pasak kolegijos direktorės G.Skučaitės, pirmiausia, šios studijų programos tarptautiškumą užtikrina jungtinio kvalifikacinio laipsnio suteikimas. Antras svarbus aspektas – studentų ir dėstytojų bendruomenės įvairiatautiškumas. Šios programos studentams daugumą dalykų žinias perteikia dėstytojai iš Didžiosios Britanijos, Italijos, JAV. Studentų bendruomenė dar margesnė – kartu su lietuvaičiais mokosi Portugalijos, Nigerijos, Indijos, Gruzijos, Azerbaidžano ir kitų šalių jaunimas.
Bendravimas su įvairių tautybių atstovais studentams padeda geriau suprasti tarpkultūrinį kontekstą, o įvairiose pasaulio šalyse patirties sėmęsi dėstytojai pasidalija vertinga praktine patirtimi, padeda įsisavinti inovatyviausias darbo metodikas.
Kolegija jau antrus metus vykdo projektą „Jungtinio laipsnio Tarptautinio verslo studijų programos tarptautiškumo didinimas ir įgyvendinimas“, kuriuo stiprina jungtinę studijų programą ir kuria naują vertę: didina studentų skaičių, tvirtina ryšius su aukštosiomis mokyklomis partnerėmis, ieško naujų bendradarbiavimo galimybių, didindama studentų ir dėstytojų mobilumą finansuojant praktikas ir stažuotes.
Projektas finansuojamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę VP1-2.2-ŠMM-07-K „Studijų kokybės gerinimas, tarptautiškumo didinimas“ (SMK projektas „Jungtinio laipsnio Tarptautinio verslo studijų programos tarptautiškumo didinimas ir įgyvendinimas“).

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/socialiniu-mokslu-kolegija-%e2%80%93-ateities-verslo-lyderiu-kalve

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.