- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Skandalingojo V.Vigelio politinė karjera nutrūko dar kartą

Autorius: veidas.lt | 2015 08 02 @ 08:09 | Politika | 3 Comments

BFL

„Darbietis“ Vytautas Vigelis kultūros viceministro pareigas ėjo vos 25 dienas. Iš posto skandalais išgarsėjusį buvusį ilgametį Švenčionių rajono merą išstūmė praeities nuodėmės, kurių Darbo partija nuodėmėmis nelaiko net ir dabar.

„Viską pasvėrus, gali tekti priimti protingus sprendimus“, – antradienį po premjero Algirdo Butkevičiaus ir kultūros ministro Šarūno Biručio pokalbio dėl V.Vigelio atleidimo negera nuojauta pasidalijo Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.

Jau kitą dieną Kultūros ministerija išplatino pranešimą, kad viceministras V.Vigelis  traukiasi iš pareigų.

„Nenoriu būti kliūtimi ministerijai tęsti pradėtus darbus, taip pat nenoriu tapti politinių intrigų įrankiu, kuris griautų pasitikėjimą mane delegavusia partija ar į pareigas skyrusiu ministru, todėl jaučiu pareigą pasitraukti iš užimamų pareigų“, – pranešime cituojamas V.Vigelis.

Ministras tokį V.Vigelio žingsnį įvertino kaip garbingą ir tą pačią dieną patenkino jo prašymą. V.Mazuronis pasveikino viceministro sprendimą trauktis: „Aš manau, kad V.Vigelis gali ir galėjo dirbti šiose pareigose, bet manau, kad susidariusioje situacijoje, kada politikoje susidaro diskusija iš nepalankios pusės ir dar tam tikra neigiama visuomenės nuomonė, tai aš manau, kad jo žingsnis teisingas.“ V.Vigelis atsistatydino praėjus dienai po to, kai premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį nurodė Š.Biručiui per savaitę atleisti viceministrą, kuris buvo paskirtas į pareigas nesuderinus jo kandidatūros su Vyriausybės vadovu.

Pasak premjero, V.Vigelis neatitinka moralės reikalavimų. V.Vigelis pateko į skandalą, kai 2011 metų neblaivus buvo Varšuvoje išlaipintas iš lėktuvo. Be to, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija yra paskelbusi, kad jis yra supainiojęs viešuosius ir privačius interesus.

 

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/skandalingojo-v-vigelio-politine-karjera-nutruko-dar-karta

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.