- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Šią savaitę šiluma laužys kaulus

Autorius: veidas.lt | 2010 07 12 @ 09:50 | Lietuva | No Comments

Šią savaitę dažniausiai aptarinėsime, kiek virš 30 laipsnių pakilo oro temperatūra. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos budinti sinoptikė Ieva Nariūnaitė “Veidui” teigė, kad oras jau savaitės pradžioje gali įkaisti iki 34 lapsnių. Sinoptikė priminė, kad absoliutus temperatūros maksimumas Lietuvoje pasiektas 1994 m. liepos 30 d. Zarasuose, kai buvo užfiksuota 37,5 laipsnio karštis.

Klimatologė dr. Audronė Galvonaitė priduria, kad šiuo metu karšta ir kitose šalyse aplink Lietuvą – tiek Lenkijoje, tiek Vokietijoje. “Aukšto slėgio sritis, keliaujanti iš pietinių rajonų, atneša mūsų kraštui nebūdingus karščius. Jeigu jie truktų vieną dieną, būtų nieko nuostabaus, bet jie žada užsibūti savaitę. Ką gali žinoti, jeigu ciklonas užtruks ilgiau, gal ir 1994 m. rekordas bus viršytas. Tada karšti orai laikėsi devynias dienas ir Lietuvą ištiko sausra. Žmonėms siūlyčiau dažniau atkreipti dėmesį į karščio indekso prognozę Hidrometeorologijos tarnybos tinklalapyje. Lentelėje nurodome, kokiam drėgnumui esant žmogus jaučia dar didesnį karštį, negu rodo termometras”, – paaiškino specialistė.

O Vilniaus universiteto greitosios pagalbos ligoninės skubios pagalbos skyriaus vedėjas Algimantas Pamerneckas pataria karštomis dienomis neužmiršti pagrindinių taisyklių: nešioti kepurę nuo saulės ir išgerti ne mažiau kaip tris litrus skysčių per dieną. Tai ypač svarbu žmonėms, vartojantiems vaistų nuo aukšto kraujospūdžio. O poisiaujantiems ypač rekomenduojama nesideginti vidurdienį.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/sia-savaite-siluma-lauzys-kaulus

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.