- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Seimo narių komandiruotėms – beveik 2 mln. Lt

Autorius: veidas.lt | 2011 04 30 @ 11:00 | Politika | No Comments

Šios kadencijos Seimo narių komandiruotėms nuo 2008 m. lapkričio 17 d. iki šiol iš valstybės biudžeto išleista jau 1,87 mln. Lt. Iš viso per šį laikotarpį Seimo valdyba pritarė apie 480 komandiruočių. Tiesa, kai kurios jų dėl pateisinamų aplinkybių (Seimo narių ligos, svarbių sprendimų priėmimo Seime ir būtinybės dalyvauti plenariniame posėdyje) neįvyko, tad iš viso Seimo nariai į užsienį nuo kadencijos pradžios vyko apie 450 kartų.

Didžiausias keliauninkas, kaip įprasta, yra Emanuelis Zingeris. Jis iki šiol vyko į 64 komandiruotes ir keliones, iš jų į 9 – šiemet. 55 kartus į užsienį nuo kadencijos pradžios vyko parlamentaras Egidijus Vareikis, trečias didžiausias kelionių entuziastas yra Mantas Adomėnas, užsienyje apsilankęs 34 kartus. Tuo tarpu Seimo pirmininkė Irena Degutienė į užsienį buvo išvykusi palyginti nedaug – 18 kartų.

Artimiausiu metu jos laukia dvi komandiruotės: gegužės 3–5 dienomis ji viešės Liuksemburge, o gegužės 9–11 dienomis svečiuosis Lenkijoje ir Prancūzijoje.

Beje, populiariausia šalis, į kurią vyksta Lietuvos Seimo nariai, yra Belgija – čia Lietuvos seimūnai buvo nuvykę daugiau nei 70 kartų. Antroje vietoje pagal populiarumą – kelionės į Prancūziją. Na, o šalyse kaimynėse Seimo nariai lankosi ne taip dažnai: Lenkijoje svečiuotasi 39 kartus, Latvijoje – 25 kartus, o Estijoje – vos 15 kartų.

Įdomu tai, kad Rusijoje ir JAV Lietuvos Seimo nariai lankėsi vienodai dažnai – po 22 kartus.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/seimo-nariu-komandiruotems-%e2%80%93-beveik-2-mln-lt

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.