- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

SEB – stipriausių pasaulio bankų dešimtuke, skelbia „Bloomberg Markets“

Autorius: veidas.lt | 2014 06 18 @ 09:00 | Verslas | No Comments


Pasaulio finansų rinkų situaciją analizuojantis leidinys „Bloomberg Markets“ paskelbė 20-ties 2014 metų stipriausių pasaulio bankų sąrašą, kuriame devintą vietą užima SEB bankas Švedijoje. SEB bankas taip pat išrinktas trečiuoju tarp stipriausių Europos bankų.

Pirmą vietą „Bloomberg“ geriausiųjų dvidešimtuko sąraše užima Honkonge veikiantis bankas „Hang Seng Bank“, antrą – Kanados „Desjardins Group“, trečioji vieta atiteko Japonijos bankui  „Norinchukin Bank“. Stipriausio Europos banko titulą „Bloomberg“ suteikė Vokietijos bankui „Bayerische Landesbank“, antrą vietą  skirdamas Suomijos bankui „Pohjola“.

Į geriausiųjų dvidešimtuko sąrašą pateko aštuoni Azijos ir aštuoni Europos bankai, keturi Šiaurės Amerikos bankai ir vienas Artimųjų Rytų bankas.

Tarp „Bloomberg“ pasaulio stipriausiųjų dvidešimtuko sąraše vietą išsaugojusių Europos bankų yra ir Švedijos bankai „Svenska Handelsbanken“ (11-oji vieta) ir  „Swedbank“ (14-oji vieta), taip pat Swiss UBS (12-oji vieta) ir Vokietijos „Unicredit“ (16-oji vieta) ir „Deutsche Bank“ (20-oji vieta).

„Bloomberg“ vertino bankus, kurių turto vertė ne mažesnė kaip 100 mlrd. JAV dolerių ir lygino tokius jų rodiklius kaip pirmo lygio kapitalo ir pagal riziką įvertinto turto, neveiksnaus turto ir viso turto, atidėjinių kreditams ir neveiksnaus turto, indėlių ir finansavimo santykio bei efektyvumo.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/seb-%e2%80%93-stipriausiu-pasaulio-banku-desimtuke-skelbia-%e2%80%9ebloomberg-markets%e2%80%9c

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.