2014 Gruodžio 15

Saulius Skvernelis – idealistas reformatorius, užsitarnavęs pavydėtinus reitingus

veidas.lt

Po skandalingo buvusio vidaus reikalų ministro „tvarkiečio“ Dailio Alfonso Barakausko pasitraukimo į jo postą paskirtas jokiai partijai nepriklausantis Saulius Skvernelis sulaukė didelio visuomenės ir politinių jėgų palaikymo.

 

Vaiva Sapetkaitė

 

Kai apie du dešimtmečius vidaus reikalų sistemai atidavusiam Sauliui Skverneliui buvo netikėtai pasiūlyta tapti vidaus reikalų ministru, jam iki policijos generalinio komisaro kadencijos pabaigos buvo likę daugiau nei metai. Statutinio pareigūno pasirinkimas į tokį aukštą politinį postą daug kam pasirodė netikėtas – juk dažniausiai juos užima profesionalūs politikai. Pasigirdo kalbų, kad toks pasirinkimas demokratijai šalyje sveikatos irgi nepridės, tačiau nepaisant nuogąstavimų naujasis ministras buvo sutiktas svetingai ir iškart pateko tarp populiariausių šalies politikų.

Visuomenės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausos rezultatai parodė, kad pirmą kartą reitinguotas S.Skvernelis atsidūrė tarp trijų populiariausių šalies politikų. Jį lenkė tik Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras Algirdas Butkevičius. Naująjį ministrą teigiamai vertino apie 33 proc., o neigiamai – 10 proc. apklaustųjų.

Įdomu ir tai, kad jo kandidatūra buvo palankiai sutikta ir visų politinių jėgų, o tai retai pasitaiko.

 

Karjeros viršūnė – tik pusiaukelė

 

S.Skvernelis prisimena, kad kažkada kiekvieno kelių policininko svajonė buvo dirbti Kelių policijos tarnybos centrinėje vadovybėje. Būtent tai buvo laikoma jų karjeros viršūne. Vis dėlto, kaip parodė laikas, S.Skverneliui tai buvo nebent karjeros pusiaukelė.

Tiesa, kaip pats patikina, nors karjeros laiptais kilo gana greitai, tikrai nėra iš tų žmonių, kurie liptų per galvas ar stumdytųsi alkūnėmis, kad tik gautų geresnę poziciją. „Nieko nesiekiau specialiai, – sako ministras. – Visada maniau, kad jei mane vertins kaip darbuotoją, anksčiau ar vėliau tinkamas pasiūlymas bus. Taip ir nutikdavo.“

S.Skvernelis neslepia pasiūlymo tapti vidaus reikalų ministru tikrai nesitikėjęs. Nors kartais ir pagalvodavo, kad kada nors norėtų pasukti į politiką, tai buvo tolima perspektyva su daugybe „galbūt“, ir apie tokį staigų šuolį net mintis nešmėstelėdavo. Antra vertus, galvos jam tai nesusuko. Nors jau seniai matė ne vieną vidaus reikalų sistemos ydą ir norėjo, jog problemos būtų sprendžiamos konstruktyviau, tačiau jei būtų žinojęs, kad negalės laisvai atlikti tų darbų, kuriuos laiko reikalingais, pasiūlymo būtų paprasčiausiai nepriėmęs.

Vis dėlto tapęs ministru jis kelia sau ne vieną svarbų uždavinį, o svarbiausias jų – padaryti taip, kad Vidaus reikalų ministerija nebūtų laikoma korumpuočiausia ministerija, skendinčia skandaluose.

„Siekiu, kad būtų kuo daugiau skaidrumo ir neliktų vietos korupcinėms apraiškoms. Aišku, svarbi ir statutinės tarnybos pertvarka. Labai norėtųsi, kad būtų priimtas Vidaus tarnybos statutas, jau trejus metus gulintis Seime. Tai leistų pertvarkyti ir optimizuoti statutinę tarnybą. Taip pat svarbu, kad Valstybės tarnybos įstatymas sudarytų prielaidas turėti motyvuotą, kompetentingą valstybės tarnautoją, kuris galėtų skaidriai daryti karjerą ir vertintų savo darbą“, – vardija S.Skvernelis.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-48-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Kaip vertinate galimybę, kad S.Skvernelis vadovaus naujai Vyriausybei?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...