- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Rusijos propagandos apžvalga: fašistai ir banderovcai “persikraustė” į Turkiją

Autorius: veidas.lt | 2015 12 02 @ 11:04 | Užsienis | 1 Comment

Pasinaudodami ES specialios antipropagandos grupės “East StratCom Task Force” bei ukrainiečių StopFake.org surinkta informacija, pateikiame Rusijos propagandos mašinos išsigalvojimus.

Kaip teigia viena žymiausių Rusijos eksperčių Anne Applebaum, “sekite Rusijos žiniasklaidą bet kuriuo laikotarpiu ir greitai pastebėsite naujienų pranešimų šablonus. Niekas taip paprasčiausia “nenutinka”. Kiekvienas įvykis yra didesnė istorija, dažniausiai sąmokslo. Rusija, o greičiau sąmokslas sunaikinti ar pažeminti Rusiją, visada yra centre. Realūs faktai įpinami į istoriją, tačiau jie supainiojami su prasimanymais, kad atitiktų nubrėžtą istorijos liniją.”

Su-24 numušė ISIS kovojai su raketa, kurią perdavė Ukraina, o su parašiutu besileidžiantį rusų lakūną nušovė ne kas kitas, o turkų “banderovcai”

Taigi, prie konkrečių faktų: Turkijai numušus Rusijos bombonešį Su-24, Ukrainos, kaip propagandos taikinio, vietą užėmė Turkija. Žinoma, nepamiršti ir tradiciniai Rusijos “priešai” – Vakarai.

Labiausiai paplito faktais nepatvirtintos istorijos apie Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano sūnaus naftos verslą su Islamo Valstybe (ISIS arba “Daesh”). Pranešta, kad ir jo dukrai priklauso ligoninė, kurioje gydomi ISIS teroristai. Esą tai sąlygojo sprendimą numušti Rusijos lėktuvą.

Net išplatinta nuotrauka, kurioje politiko sūnus stovi su dviem barzdotais vyrais, neva ISIS lyderiais. Bet pasirodo, kad tai tėra restorano, kuriame lankėsi politiko sūnus savininkai, kurie visada fotografuojasi su žymiais asmenimis, apsilankiusiais jų įstaigoje Stambule.

Dar viena versija: bombonešis buvo numuštas, nes Turkija savavališkai “pastūmė” savo sienas Sirijos teritorijoje.

Oficialus Rusijos laikraštis “Rosiskaja gazeta” pranešė, kad Rusijos karinę operaciją Sirijoje įdėmiai stebi ateiviai… taip, taip ATEIVIAI iš kitų planetų.

Toliau dar įdomiau – Su-24 numušė ISIS kovojai su raketa, kurią perdavė Ukraina, o su parašiutu besileidžiantį rusų lakūną nušovė ne kas kitas, o turkų “banderovcai” (pagiežingas ukrainiečių nacionalistų įvardijimas). Ne kas kitas, o Turkija liepė Ukrainai pradėti Rusijos aneksuoto Krymo energetinę blokadą.

Na žinoma nepamiršta ir JAV bei ES. Esą turkai leidimą gavo iš jų, nes Vakarai bando patikrinti Rusijos karinius pajėgumus. O jei “tiksliau”, tai JAV Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) “viską surežisavo”, asmeniniu prezidento Baracko Obamos “įsakymu”. Mat, ne kas kitas o CŽV visame pasaulyje remia terorizmą.

Kita vertus, pranešta, kad JAV pripažino, jog numušusi Rusijos lėktuvą, Turkija įvykdė teroristinį aktą. Esą Prancūzija taip pat pasmerkė Ankaros veiksmus ir netrukus Turkija bus išmesta iš NATO.

Dar nepavargote nuo tokio melo? Pabaigai – uogytė. Oficialus Rusijos laikraštis “Rosiskaja gazeta” pranešė, kad Rusijos karinę operaciją Sirijoje įdėmiai stebi ateiviai… taip, taip ATEIVIAI iš kitų planetų.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/rusijos-propagandos-apzvalga-fasistai-ir-banderovcai-%e2%80%9cpersikrauste%e2%80%9d-i-turkija

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.