- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Rusijos ambasadorius V.Čchikvadzė grasino Lietuvai dėl jos paramos Gruzijai

Autorius: veidas.lt | 2010 12 03 @ 15:19 | Aktualijos | No Comments

Rusijos ambasadorius Vilniuje Vladimiras Čchikvadzė 2008 metais, praėjus dviem savaitėms po Gruzijos karo, pagrasino, kad Lietuva kentės už išreikštą paramą Tbilisiui, pranešė Prancūzijos dienraštis “Le Monde”, remdamasis “Wikileaks” paviešintu JAV diplomatų susirašinėjimu.

“Rusijos ambasadorius V.Čchikvadzė pranešė Lietuvos užsienio reikalų ministrui Petrui Vaitekūnui, kad Lietuva patirs paramos Gruzijai pasekmes”, – rašė Jungtinių Valstijų ambasados Vilniuje diplomatas.

Pasak “Le Monde”, rugpjūčio 27 dieną V.Čchikvadzė pareiškė, kad “Rusija imsis “nepaprastų priemonių” prieš Lietuvą ir šalis turės sumokėti už savo elegsį”. Rusijos ambasados vadovas, kaip teigiama, nekonkretizavo, kokios gali būti tos priemonės.

Dienraščio teigimu, JAV telegramoje rašoma, kad Lietuvos atstovas V.Čchikvadzės elegsį apibūdino kaip skandalingą, o Vilnius po to paprašė “NATO ir JAV paramos ženklų”.

Rusijos ir Gruzijos karas Tbilisui pabandžius jėga susigrąžinti separatistinės Pietų Osetijos kontrolę kilo 2008 metų rugpjūčio 8-osios naktį. Karas truko penkias dienas, jo metu Rusijos pajėgos užėmė dalį Gruzijos teritorijos.

Po karo Pietų Osetija ir Abchazija pasiskelbė nepriklausomomis, tačiau šių šalių nepriklausomybę pripažino tik Rusija ir dar kelios valstybės.

Lietuva aktyviai palaikė Gruziją karo metu ir iki šiol laikosi nuomonės, kad Rusija neįvykdė visų paliaubų susitarimo sąlygų.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/rusijos-ambasadorius-v-cchikvadze-grasino-lietuvai-del-jos-paramos-gruzijai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.