2014 Gruodžio 16

Rusija pasaulį išvydo kitomis spalvomis

veidas.lt

 

Vietoj panašių pranešimų įžangose anksčiau tradiciškai skambėdavusių optimistinių gaidų, šį sykį V.Putinas pradėjo žodžiais apie kovą ir Rusijai tekusius išbandymus.

Metai, žinoma, buvo išties neramūs. Prasidėję nuo sukilimo Kijeve, jie nesibaigė tik prorusiškos Ukrainos vyriausybės ir prezidento Viktoro Janukovyčiaus kapituliavimu bei į Vakarus atsigręžusia nauja Ukrainos valdžia. Paskui buvo aneksuotas Krymas, o Rusija sulaukė virtinės Vakarų sankcijų, kurios dar labiau apsunkino ir taip sudėtingą šalies ekonominę padėtį.

Dėl visų šių negandų V.Putinas apkaltino Vakarus, pirmiausia JAV. Atseit, vos tik Rusija sužiba kaip pernelyg stipri ir nepriklausoma, Vakarai tuojau imasi jos izoliacijos politikos, ir taip buvo per amžių amžius. Bet dabar JAV ėmė kištis dar ir į Rusijos santykius su jos kaimynėmis ir esą net nebeaišku, su kuo čia kalbėtis: su šalių vyriausybėmis ar tiesiogiai su jų globėjais ir rėmėjais iš Amerikos.

„Stratfor” analitikų vertinimu, visa tai reikėtų laikyti ne šiaip sau griežta kritika, o iš esmės pakitusiu V.Putino požiūriu į JAV ir jų galią. Pastaraisiais metais Rusija JAV galią laikė savotiška prezidento Baracko Obamos pajėgumų ir silpnybių suma, nekreipiant dėmesio į jokius kitus JAV tinklus bei išteklius, egzistuojančius greta prezidento institucijos. Vadovaujantis tokiu požiūriu, buvo mėginama pakenkti JAV tarptautinėje erdvėje. Pirmiausia mėginant perimti derybas dėl Sirijos, paskui – suteikiant prieglobstį Edwardui Snowdenui.

Pastarųjų metų įvykiai Ukrainoje ir tarptautinės ekonominės sankcijos įrodė, kad Maskvos požiūris į JAV yra klaidingas. V.Putinas, savo kalboje priskirdamas JAV daugumą „nuopelnų” dėl Rusiją ištikusių sunkumų, šį faktą pripažino.

Kaip ir tai, kad Rusijai tenka grumtis su ypač skaudžia ekonomine krize. Būtent taip galima interpretuoti jo paskelbtą amnestiją į Rusiją iš abipusėmis sankcijomis suvaržytų užsienio šalių susigrąžinsimam kapitalui, kuris staiga atleidžiamas nuo bet kokių mokesčių ir baudų.

V.Putino kalba atskleidė ir tai, kad Rusija pasaulį dabar mato kaip priešišką sau. Belieka tik spėlioti, kaip tokiame pasaulyje ji elgsis: ar atsitrauks ir užsidarys su dar turimais savo galios likučiais, ar ieškos naujų būdų išlikti tokio pasaulio dalimi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. jankis jankis rašo:

  rusiją į pasaulį tikrai nežiūri,kaip amerika,per automato taikiklį

 2. zubras zubras rašo:

  Sukeiskime Rusiją ir Ameriką vietomis, tada – tiesa…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Kaip vertinate galimybę, kad S.Skvernelis vadovaus naujai Vyriausybei?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...