- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

“Roko naktys” taps lietuviškais “galapagais”

Autorius: veidas.lt | 2011 08 04 @ 17:34 | Muzika | No Comments

"Veido" archyvas

Festivalis “Galapagai / Roko naktys” šiemet devintą kartą kviečia į Zaraso salą. Rugpjūčio 5–6 dienomis vyksianti pramogų ir muzikos fiesta, pakeitė ne tik pavadinimą, bet praplėtė ir repertuarą nuo poproko, hiphopo iki sunkiojo roko.

Nuo 2003-iųjų kasmet rengiamas festivalis “Roko naktys” keičia savo veidą. Šiemetinis renginys – tarsi generalinė repeticija prieš dešimtąjį jubiliejinį festivalį. Šią vasarą pasivadinęs dvigubu pavadinimu “Galapagai / Roko naktys”, kitąmet jis taps “Galapagais”. Festivalio organizatoriai planuoja, kad “Galapagai” bus vienas didžiausių Rytų ir Vidurio Europoje renginių po atviru dangumi, siūlančių visą roko muzikos spektrą ir kruopščiai atrinktą turiningą meninę bei pramoginę programą. Jau šiemet festivalis gerokai skirsis nuo vykusių ankstesniais metais.

“Buvo susiformavęs įvaizdis, kad į Zaraso salą susirenka tik baikeriai arba sunkiosios muzikos mėgėjai. Šiemet patinkančios muzikos ras kur kas įvairesnė publika, o daugybė pramogų bus skirtos visai šeimai”, –  pasikeitimus pristato festivalio organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka.

“Roko naktys” keičiasi ir plečiasi

Šiais metais “Galapaguose / Roko naktyse” specialią programą pristatys tokios lietuviškos grupės kaip “Skamp”, “Happyendless”, “G&G Sindikatas”. Nors šie vardai roko festivalyje atrodo netikėtai ir su šio stiliaus muzika neturi nieko bendra, tačiau, anot A.Barniškio-Blėkos, pats rokas šiandien yra pasikeitęs. Jame daug, pavyzdžiui, elektroninės muzikos. “Vakarų Europos festivaliai taip pat plečia savo ribas ir neapsiriboja vien tik roku. Mes siekiame, kad “Galapagai” pulsuotų rokeriškos laisvės dvasia, todėl keičiame ir pavadinimą”, – sako muzikantas ir festivalių organizatorius.

Naujas vardas ir įvaizdis pasirinktas neatsitiktinai. Mat Zaraso saloje tikimasi sukurti lietuviškus “galapagus” – panašius į vienus seniausių pasaulyje Pietų Amerikos Galapagų salynus, kur traukia ne tik laukinės gamtos tyrinėtojai, egzotiškų kelionių mėgėjai, bet ir nuotykių ieškotojai. “Zaraso saloje taip pat unikali gamta, o skambant gerai muzikai, ši vieta tampa energija ir laisve pulsuojančia erdve, kurioje galima atitrūkti nuo kasdienybės, patirti neišdildomų įspūdžių. Be to, toks pavadinimas puikiai atitinka į platesnius vandenis išplaukiančių “Roko naktų” ateities viziją”, – sako A.Barniškis-Blėka.

Dar nė vieno festivalio nepraleidusios grupės “Bix” lyderis Saulius Urbonavičius-Samas mano, kad šiandien sunku išsilaikyti orientuojantis į vieną stilistiką, ypač renginiui plečiantis. “Lietuva per maža, kad galėtų sau leisti turėti vienos pakraipos festivalį. Ir taip organizatoriams reikia duoti medalį, kad net devynerius metus pavyko rengti roko muzikos renginį. Jis tikrai galėtų tapti lietuviška “Roskilde”. “Roko naktys” išsikovojo savo vietą tarp kitų, ypač pastaraisiais metais kaip grybai po lietaus dygstančių, lietuviškų festivalių. Ir savo veido tikrai nepraras”, –  dėsto S.Urbonavičius-Samas.

Net tik muzikos, bet ir pramogų fiesta

Organizatoriai nori, kad festivalis būtų kuo gyvesnis ir spalvingesnis, taptų ne tik muzikos fiesta, patrauklia užkietėjusiems melomanams, bet ir šeimoms su vaikais, todėl šiemet pristatys ypač daug įvairių pramogų. “Siekiame suderinti ir šėliones pagal roko grandų atliekamus hitus, ir mėgavimąsi edukacinėmis bei meninėmis pramogomis kartu su pačiais mažiausiais festivalio dalyviais. Specialiai su vaikais atvyksiančioms šeimoms įrengsime maždaug 10 pramogų erdvių, kurių iš viso renginyje bus apie 30. Tad veiklos ir užsiėmimų festivalyje turėtų netrūkti niekam”, – žada renginio prodiuseris.

Žongliravimo, balansavimo, ekvilibristikos ir kitus triukus rodys cirko trupės “Le artist” iš Klaipėdos artistai, norintys persikūnyti į scenos žvaigždes galės užsukti į grimo kambarį, kuriame darbuosis profesionalūs teatro grimuotojai.

Smalsuolius pakvies pirmą kartą festivalyje viešėsianti skautų palapinė, kurioje kiekvienas norintis susipažins su išgyvenimo laukinėje gamtoje paslaptimis. Neabejingi gyvūnams galės apsilankyti organizacijos “Pifas” gyvūnų vagonėlyje. Be to, į renginį galima atvykti su savo augintiniais.

Beje, trijose scenose koncertuos taip pat labai įvairūs atlikėjai. Pasak A.Barniškio-Blėkos, “Galapagai / Roko naktys” vienintelis lietuviškas festivalis, kuriame koncertuoja tiek daug pasaulinio lygio žvaigždžių. Šiemet pasirodys 34 grupės, o didžiausia renginio pažiba – Vokietijos rokerių ketvertas “Guano Apes”. Festivalyje koncertuos ir melodingojo metalo žvaigždės “Pain” iš Švedijos, buvęs “Iron Maiden” vokalistas britas Blaze Bayley, “Lacson” iš Didžiosios Britanijos, estai “Bedwetters” ir kiti užsienio atlikėjai. Lietuviškų grupių desantas: “Bix”, “Rebelheart”, “Skamp”, “Happyendless”, “Sportas”, “Arbata”, “Thundertale”, “Freaks on Floor”, “Soul stealer”, “Metal on Metal”, “AC/DC Tribute.lt” ir kt.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/roko-naktys-taps-lietuviskais-galapagais

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.