- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Remia Rusijos destalinizacijos planą

Autorius: veidas.lt | 2011 03 31 @ 20:30 | Aktualijos | No Comments

Rusijos liberalų demokratų partijos (RLDP) vadovas ir Rusijos Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojas Vladimiras Žirinovskis pareiškė visiškai pritariantis destalinizacijos planui Rusijoje ir pats pateikė naujų iniciatyvų.

“22 metus RLDP siūlė atitinkamas priemones”, – ketvirtadienį sakė V.Žirinovskis, paprašytas pakomentuoti dokumentą, kurį parengė Žmogaus teisių tarybos prie Rusijos prezidentūros darbo grupė.

Jis pažymėjo, kad liberalai demokratai ne kartą siūlė sugrąžinti visiems miestams, gatvėms, aikštėms senuosius pavadinimus, – “kompleksiškai viskam, kas buvo nuo 1917 iki 1991 metų pavadinta sovietinių veikėjų vardais”.

“Mes jų niekuo nekaltiname, paprasčiausiai sugrąžiname istorinius pavadinimus. Pavyzdžiui, miestai: Simbirskas, bet ne Uljanovskas, Caricinas, bet ne Volgogradas, Viatka, bet ne Kirovas, Bogorodskas, bet ne Noginskas. Ir taip visoje šalyje. Arba gatvės, panaikinti pavadinimus – Lenino, Voikovo, ir daugiau nevadinti gatvių konkrečių asmenų vardais”, – paaiškino politikas.

Jis mano, kad reikia išsaugoti vien geografinius pavadinimus arba tuos, kurie susiję su gamta. “Tarkim, gatvė Živopisnaja, Višniovaja, Slivovaja, Gruševaja, bet ne Karlo Liebknechto (Karlo Libnechto), Rosa Luxemburg (Rozos Liuksenburg) ar Čepajevo”, – vardino pavyzdžius V.Žirinovskis.

Jis atkreipė dėmesį, kad RLDP turi savo siūlymų dėl šalies destalinizacijos. Pavyzdžiui, įsitikinęs V.Žirinovskis, reikia uždrausti žodžius “komunistinis” visuomeninių ir politinių organizacijų, taip pat ir politinių partijų pavadinimuose.

“Šį žodį galima taikyti komunistinei kuopelei, pavadinimuose – komunistinei ideologijai. Prašau. Tačiau ne organizacijų pavadinimuose, kurios turi juridinio asmens statusą”, – pažymėjo jis.

RLDP lyderis taip pat neabejoja, kad reikia palaidoti Lenino kūną. Dar daugiau, reikia iš Raudonosios aikštės pašalinti visus kapus. .

“Tegu niekas neįsižeidžia – reikalas nėra susijęs su Leninu. Raudonoji aikštė – tai pagrindinė Rusijos aikštė. Tai džiaugsmo, švenčių, tegu ten, prie Kremliaus sienų, ištikimybės priesaiką duoda jaunavedžiai, ten bus jaunavedžių alėja, nė vieno kapo. Visus perkelti į federalines memorialines kapines Mytiščiuose”, – sakė V.Žirinovskis.

Jeigu kalbėtume apie valstybės tarnybą, tai į ją negalima priimti ne vien tų, kurie “atsisako pripažinti totalitarinio režimo nusikaltimus”, tokie pat ribojimai turėtų būti taikomi ir tiems, kurie “vienaip ar kitaip buvo susiję su darbu SSKP, su komunistinės ideologijos diegimu”. “Tai inspektoriai, visų propagandos organų darbuotojai, buvusios SSKP partijos ideologai”, – paaiškino RLDP lyderis.

“Be to, reikia priimti istorinio susitaikymo aktą. mes jau seniai, ištisus metus jį siūlome, tačiau iki šiol netgi negalėjome įtraukti į Valstybės Dūmos darbotvarkę”, – pridūrė V.Žirinovskis.

Praėjusį trečiadienį Žmogaus teisių tarybos prie Rusijos prezidentūros darbo grupė paskelbė Rusijos destalinizacijos planą. Jis, pavyzdžiui, numato uždrausti valstybės tarnyboje dirbti asmenims, kurie neigia sovietinio totalitarinio režimo nusikaltimus, būtinybę išspręsti Lenino palaidojimo klausimą, taip pat peržiūrėti oficialias atminimo ir profesinių švenčių datas.

Taip pat siūloma priimti įstatymą dėl toponimikos, kuriuo būtų uždrausta gyvenviečių, gatvių, aikščių ir pan. pavadinimuose įamžinti atminimą asmenų, prisidėjusių prie masinių represijų ir padariusių kitus sunkius nusikaltimus piliečių teisėms ir laisvėms.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/remia-rusijos-destalinizacijos-plana

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.