- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Konservatorių lyderio dešinioji ranka, kad ir kas juo būtų

Autorius: veidas.lt | 2012 08 09 @ 09:58 | "Veido" interviu | 3 Comments


Užsitarnavusi ar tik išsitarnavusi aukštus postus partijoje ir Vyriausybėje? Nuomonės apie krašto apsaugos ministrę išsiskiria.

Į „Veido” klausimus atsako Rasa Juknevičienė
VEIDAS: Kurie, Jūsų pačios vertinimu, per kadenciją Jūsų, kaip krašto apsaugos ministrės, nuveikti darbai vertingiausi Lietuvai?
R.J.: Įrodėme, kad ir su mažiau lėšų galima padaryti kur kas daugiau. Pirmiausia priimta nauja strategija: iki 2011 m. krašto apsaugos kryptis buvo dalyvauti tarptautinėse operacijose, dabar priimtos valstybės ginkluotos gynybos ir nacionalinio saugumo naujos strategijos, jas atitinkantys mobilizacijos, karo prievolės įstatymai, nauja rezervo koncepcija. Lietuva įgijo abu sparnus – ne tik dalyvavimą NATO operacijose, bet ir mūsų pačių teritorijos gynybą. Rengiamas rezervas, kas buvo visai nutrūkę, tai daroma savanoriškais pagrindais – šiemet tokių apie 700. Lūžis įvyko ir NATO kontekste – 2010 m. patvirtinti NATO gynybos planai Baltijos regionui.
VEIDAS: Tačiau dėl NATO nuopelnus sau prisiskiria prezidentė.
R.J.: Prezidentės žodis labai svarbus, ji daug prisidėjo, bet pagrindinį darbą dirbo Krašto apsaugos ministerija kartu su Užsienio reikalų ministerija.
VEIDAS: Aukštus postus ministerijoje skyrėte jauniems, patirties krašto apsaugoje neturintiems konservatorių partijos aparato darbuotojams. Ar Jums svarbu tik lojalumas?
R.J.: Reikėjo iš pat pradžių į postus ryžtingai skirti jaunus žmones, o patirtis ateis. Jie pilni energijos, turi kritišką požiūrį į sistemą iš šalies, o patyrimo turi departamentų vadovai, kurie nėra politinio pasitikėjimo. Taigi taip, politinis pasitikėjimas svarbu.
VEIDAS: Kokių turite karjeros ambicijų partijoje ar valstybės vadovaujančiuose postuose?
R.J.: Nuo universiteto baigimo savo ateities neplanuoju, bet stengiuosi gerai dirbti tą darbą, kurį dirbu.
VEIDAS: Kodėl ataskaitoje apie ministerijos darbą apie pusę ploto skyrėte savo pačios nuotraukoms? Juolab ir anksčiau esate kritikuota, jog esate išlaidesnė už kitus ministrus leisdama reprezentacijai skirtas lėšas, save reklamuodama valstybės pinigais.
R.J.: Jei valstybė skiria tam lėšų ir tos išlaidos prasmingos, aš jas darau, nes bendrauti su žmonėmis – politiko, ypač einančio pareigas, susijusias su užsienio politika, darbas. O nuotraukos atspindi, ką dariau, nes tai mano ataskaita.
VEIDAS: Klausimas – iš paprasto piliečio gyvenimo. Pati turėdama medikės išsilavinimą, ar orientuojatės, kiek kainuoja gydytojo konsultacija sostinės neprivačioje poliklinikoje be siuntimo?
R.J.: Nesu susidūrusi su kainomis, nes moku sveikatos draudimą. Būčiau nesveika, jei galvoje laikyčiau tiek skaičių, užtenka ir iš krašto apsaugos. (Centro poliklinikoje specialisto konsultacijos kaina 42–75 Lt).

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/rasa-jukneviciene-%e2%80%93-konservatoriu-lyderio-desinioji-ranka-kad-ir-kas-juo-butu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.