- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Rada patvirtino konstitucijos pataisas, kuriomis kiti parlamento rinkimai numatyti 2012 metų spalio 30 dieną

Autorius: veidas.lt | 2010 11 19 @ 17:09 | Užsienis | No Comments

Aukščiausiosios Rados pirmininką remianti dauguma pasinaudojo penktadienį gautu Konstitucinio teismo leidimu pratęsti parlamento įgaliojimus nuo ketverių iki penkerių metų ir priėmė per pirmąjį svarstymą konstitucijos pataisas, paskiriančias eilinius parlamento rinkimus 2012 metų spalio 30 dieną.

Rada taip pat per pirmąjį svarstymą patvirtino konstitucijos pataisą, kuria paskiriami prezidento rinkimai, pasibaigus valstybės vadovo penkerių metų buvimo valdžioje laikotarpiui, 2015 metų kovo paskutinį sekmadienį. Už pataisas balsavo 305 deputatai, kai šiame etape būtina mažiausiai 226 balsų.

Buvusios premjerės ir opozicinės partijos “Tėvynė” lyderės Julijos Tymošenko šalininkai atsisakė remti valdžios siūlomą konstitucinę pataisą.

“Kiti Aukščiausiosios Rados rinkimai turi vykti 2012 metų spalio paskutinį sekmadienį, o eilinius prezidento rinkimus siūlome surengti 2015 metų kovo paskutinį sekmadienį”, – sakė iš parlamento tribūnos parlamento pirmininko pirmasis pavaduotojas Adamas Martyniukas.

Anksčiau penktadienį Konstitucinis teismas pripažino teisėtu įstatymo projektą vienerius metus pratęsti Aukščiausiosios Rados įgaliojimų terminą ir paskirti eilinių parlamento ir prezidento rinkimų datas.

Konstitucija nereglamentuoja būsimų parlamento rinkimų sistemos, bet laimėjusio 2010 metų vasarį prezidento rinkimus Viktoro Janukovyčiaus komanda siūlė įstatymais atsisakyti visos politinės sistemos ir sugrįžti prie 1998 ir 2002 metų rinkimų praktikos, kai pusę Rados sudarė išrinkti apygardose deputatai, o kita pusė buvo išrenkama pagal partijų sąrašus.

V.Janukovyčiaus kritikai, tarp jų J.Tymošenko, mano, kad šiomis įstatymų naujovėmis V.Janukovyčius siekia sukurti “valdžios vertikalę” ir suvaržyti demokratiją. Pats prezidentas ir jo šalininkai iš Regionų partijos sakė, kad būtina grąžinti šalį į valdomą vagą po kelerius metus trukusio valdžios atšakų susipriešinimo.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/rada-patvirtino-konstitucijos-pataisas-kuriomis-kiti-parlamento-rinkimai-numatyti-2012-metu-spalio-30-diena

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.