- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Putinas nurodė nevykdyti jokių įsipareigojimų PPO, kol Rusija netaps visateise jos nare

Autorius: veidas.lt | 2011 04 09 @ 11:15 | Užsienis | No Comments

Rusija neprivalo vykdyti reikalavimų, kuriuos numato narystė Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO), kol neįstos į organizaciją, pasitarime Peterburge pareiškė ministras pirmininkas Vladimiras Putinas.

“Tai tiesioginis nurodymas: nieko nevykdysime, kol netapsime visateisiais nariais”, – sakė vyriausybės vadovas.

“Mes turime vykdyti įsipareigojimus, patirti tam tikrus nuostolius ir negauti jokio pranašumo iš narystės, kurios nėra. Kai tik mes pradedame vykdyti PPO įsipareigojimus, nebūdami jos nariais, jiems – mūsų partneriams dingsta bet koks noras mus priimti: kuriam galui tą daryti, jeigu mes ir taip viską vykdome?” – sakė V.Putinas.

Jis kritikavo Ekonominės plėtros ministerijos vadovo pavaduotojo Andrejaus Klepačiaus pareiškimą, kad padidinti mokesčius energetikos įrangai importuojamai į Rusijos Federaciją kliudo tam tikri Rusijos įsipareigojimai, prisiimti stojant į PPO.

“Kodėl visą laiką grįžtame prie to paties? Mes įvesime visas tas taisykles ir ribojimus tada, kai visiškai prisijungsime, iki tol mūsų rankos yra laisvos. Tūkstantį kartų jau tą sakėme, ir jūs vėl tą patį kartojate”, – pareiškė V.Putinas.

Premjeras taip reagavo į A.Klepačiaus pasisakymo tezę, kad Rusijai “surištos rankos” muitų srityje dėl stojimo į PPO, ir pareiškė, kad būtina taikyti antidempingo mokesčius energetikos mašinų gamybos sferoje.

V.Putinas, kreipdamasis į A.Klepačių, tęsė: “Kodėl jūs siūlote šią tezę, nereikia jos siūlyti, ir vykdyti nereikia, jau tai kalbėjau – tai tiesioginis nurodymas: nieko nevykdysime, kol netapsime visateisiais nariais”.

V.Putinas pažymėjo, kad “rinka brangiai kainuoja”, o Rusija tokioje situacijoje ją veltui atiduoda.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/putinas-nurode-nevykdyti-jokiu-isipareigojimu-ppo-kol-rusija-netaps-visateise-jos-nare

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.