- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Pusė Rusijos gyventojų nežino, kad buvo Molotovo-Ribbentropo paktas

Autorius: veidas.lt | 2010 08 31 @ 10:40 | Aktualijos | No Comments

Rusijos gyventojų, pritariančių nepuolimo pakto tarp SSRS ir nacistinės Vokietijos (Molotovo-Ribbentropo pakto) pasirašymui 1939 metų rugpjūtį, per pastaruosius penkerius metus gerokai sumažėjo – nuo 40 proc. iki 33 proc., pirmadienį pranešė Jurijaus Levados centro sociologai.

Drauge, visoje Rusijoje surengtos rugpjūčio 20-23 dienomis apklausos duomenimis, 46 proc. respondentų iš viso nežino, kad buvo pasirašytas toks paktas dėl įtakos sferų Rytų Europoje nustatymo (2005 metais tokių respondentų buvo 37 proc.). Smerkia šį dokumentą 5 proc. Rusijos gyventojų.

Sociologai taip pat pažymi, jog mažėja dalis respondentų, manančių, kad slapti Molotovo-Ribbentropo pakto protokolai dėl teritorijos pasidalijimo tarp SSRS ir Vokietijos Europoje iš tikrųjų buvo.

2005 metais jų egzistavimu tikėjo 43 proc., o šiandien – 36 procentai. Dar 10 proc. mano, kad protokolai – klastotė. O 41 proc. apklaustųjų prisipažino, kad nėra nieko girdėję apie šiuos dokumentus.

Taip pat, kaip parodė apklausa, 56 proc. Rusijos gyventojų nežino, kad 1939 metų rugsėjį raudonarmiečiai drauge su naciais įžengė į Lenkiją, o po jos žlugimo Breste įvyko bendras šių interventų, vėliau tapusių mirtinais priešais, paradas.

Remiantis tyrimu, Rusijos visuomenėje nėra vienos bendros nuomonės dėl to, kiek Rusijos santykius su Lenkija ir Baltijos šalimis komplikuoja skirtingi požiūriai į 1939-1940 metų įvykius.

31 proc. apklaustųjų nuomone, sunkumų Rusijos santykiuose su šiomis šalimis beveik nelemia šis veiksnys. Tačiau 29 proc. respondentų mano, kad skirtingi požiūriai į istoriją žymia dalimi turi įtakos šalių santykiams, o 40 proc. negalėjo atsakyti į klausimą, pranešė sociologai.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/puse-rusijos-gyventoju-nezino-kad-buvo-molotovo-ribbentropo-paktas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.