- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Pusė programinės įrangos – piratinė

Autorius: veidas.lt | 2010 04 19 @ 13:02 | IT naujienos,Lietuva | No Comments

Daugiau nei pusė visos šiuo metu Lietuvoje naudojamos programinės įrangos yra nelegali. Lygia greta Lietuvoje išplitę ir piratiniai muzikos įrašai bei filmai.

Ir tai ne vienintelė blogybė bei mūsų šalies necivilizuotumo įrodymas. Pasak Antipiratinės veiklos asociacijos (LANVA) advokato Andriaus Iškausko, taip pat didelė problema yra tai, kad autoriai retai kreipiasi į teismus dėl pažeistų autorių teisių, o teismų praktikoje kol kas nėra precedento, kad atsakomybė už piratavimą tektų ne tik piratinės įrangos ar produkcijos vartotojams, bet ir tarpininkams – interneto teikėjams ar puslapių valdytojams.
Šiuo metu teisme kaip tik nagrinėjamas “Microsoft” ieškinys prieš keitimosi informacija svetainę “Linkomanija” ir jos savininką. “Jei byla pasieks Aukščiausiąjį Teismą ir šis nutars, kad svetainė turi prisiimti atsakomybę už piratavimą, tai taps tvirtu precedentu tiriant panašias bylas ateityje”, – viliasi advokatas.

LANVA duomenimis, 2009 m. dėl pažeistų autorių teisių Lietuvoje buvo iškeltos 34 bylos. Autorių teisių turėtojams buvo priteista 70 tūkst. Lt žalos atlyginimo, o kompensacijos vidutiniškai svyravo tarp 500 Lt civilinėse ir 3 tūkst. Lt baudžiamosiose bylose.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/puse-programines-irangos-%e2%80%93-piratine

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.