- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Princui Philipui suteikti Kanados admirolo ir generolo laipsniai

Autorius: veidas.lt | 2011 06 11 @ 11:04 | Užsienis | No Comments

REUTERS

Didžiosios Britanijos princui Philipui (Filipui) 90-ojo gimtadienio proga buvo suteikti Kanados ginkluotųjų pajėgų admirolo ir generolo laipsniai, penktadienį paskelbė šios šalies premjeras.

“Esu pamalonintas, jog Jo Karališkoji Aukštybė priėmė šį Kanados pagarbos ženklą, pripažįstant jo reikšmingą indėlį į mūsų nacionalinį gyvenimą, – nurodė ministras pirmininkas Stephenas Harperis (Stivenas Harperis). – Jo pasišventimas Kanados ginkluotosioms pajėgoms, taip pat daugelyje kitų veiklos sričių šioje šalyje, vertos mūsų aukščiausio pripažinimo ir nuoširdžiausios padėkos.”

Kanados kariuomenėje aukščiausias garbės laipsnis suteikiamas pirmą kartą.

Edinburgo kunigaikštis, kuris yra Britanijos karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) vyras, iki šiol buvo penkių Kanados armijos pulkų garbės vadas. Nuo šio jis tampa Kanados jūrų pajėgų štabo admirolu, taip pat Sausumos štabo ir Oro pajėgų štabo generolu.

Formali Kanados valstybės vadovė yra karalienė Elizabeth II (Elzbieta II), o jos vietininkas – generalgubernatorius Davidas Johnstonas (Deividas Džonstonas). Ši valstybė yra viena iš 16  Tautų Sandraugos šalių.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/princui-philipui-suteikti-kanados-admirolo-ir-generolo-laipsniai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.