2011 Rugsėjo 17

Prieš atsakingą kelionę – nemokamas koncertas

veidas.lt

 

Rugsėjo 26 d. valstybinis choras „Vilnius“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas P. Gylys) koncertuos Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos Didžiojoje salėje.

Vienoje žymiausių pasaulio koncertinių erdvių tą vakarą vyks VII-ojo Tarptautinio Rudens chorinės muzikos festivalio atidarymo iškilmės. Beveik 2000 žiūrovų talpinančioje salėje Lietuvą reprezentuosiantis kolektyvas festivalio programoje pristatys ryškią ir efektingą lietuvių kompozitorių kūrinių paletę, kurią papildys ir užsienio autorių opusai.

VII-sis Tarptautinis Rudens chorinės muzikos festivalis šiais metais yra skiriamas Rusijos choro muzikos grando, festivalio meno vadovo, profesoriaus Boriso Tevlino 80-ties metų jubiliejui, kurio iniciatyva ir asmenišku kvietimu kartu su Astanos valstybinės filharmonijos kameriniu choru (Kazachstanas), Valstybiniu akademiniu Svesnikovo rusų choru (Rusija), Akademiniu didžiuoju choru „Chorinio meno meistrai“ (Rusija), festivalyje dalyvaus ir valstybinis choras „Vilnius“.

„Mums tenka didžiulė atsakomybė ir garbė pasaulinėje scenoje Maskvos visuomenei pristatyti Lietuvos kompozitorių kūrybą ir valstybinį chorą „Vilnius“. Taip pat – pradėti festivalį, kurio atidarymo koncerte dainuosime mes ir Astanos kamerinis choras. Maskvai esame parengę solidžią programą, kurios pagrindas – lietuvių chorinės muzikos retrospektyva, atspindinti tai, kas aktualu, kuo mes dabar gyvename. Nuo šiemet minimų 100-jų M. K. Čiurlionio mirties metinių, iki šiuolaikiškų liaudies dainų aranžuočių. Su dideliu jauduliu laukiame šios kelionės ir tikimės, kad ji bus sėkminga bei paliksianti ryškų pėdsaką ne tik choro kūrybinėje biografijoje, bet ir plėtojant tolesnius kultūrinius ryšius tarp Lietuvos ir Rusijos“ – kalbėjo choro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Povilas Gylys.

Maskvietiškąją programą išgirsti ir valstybinį chorą „Vilnius“ į Maskvą išlydėti galės ir Lietuvos chorinės muzikos mylėtojai – rugsėjo 17 d., šeštadienį, 13 val., kolektyvas kviečia į nemokamą koncertą Taikomosios dailės muziejuje.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...