2012 Gruodžio 28

Prezidentūroje įteikti „Globalios Lietuvos“ apdovanojimai

veidas.lt

Prezidentūroje pagerbti užsienyje gyvenantys lietuviai ir su Lietuva susiję asmenys, savo profesine veikla ir pasiekimais labiausiai prisidėję prie Lietuvos pozicijų stiprinimo pasaulyje.

Apdovanojimais įvertinti 12 mokslo, verslo, meno ir kultūros atstovų – keturiose kategorijose išrinkta po tris laureatus. Renginyje dalyvavo daugiau nei šimtas  svečių, tarp kurių buvo tarptautines karjeros aukštumas pasiekusių lietuvių iš JAV, Kinijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Ukrainos ir kitų šalių. Apdovanojimais, kuriuos inicijavo „Globalios Lietuvos lyderiai“ kartu su Užsienio reikalų ministerija bei „Versli Lietuva“, siekiama vienyti globalių lietuvių tinklą, plėtoti ryšius, palaikyti talentingiausių užsienio lietuvių idėjas bei veiklą.

„Šie apdovanojimai yra puiki galimybė įvertinti, kokia turtinga valstybė esame. Turtinga žmonėmis, asmenybėmis, idėjomis, vis stiprėjančia pilietine visuomene. Tai kartu svarbi pastanga šių, ypatingus laimėjimus pasiekusių žmonių, pavyzdžiu įkvėpti visus Lietuvos žmones, ypač jaunimą, siekti neįmanomo, pasitikėti savimi, mylėti savo gimtinę, kurti stiprią valstybę – atvirą, šiuolaikišką ir europietišką Lietuvą“, – pabrėžė Europos Parlamento prezidento patarėjas Arnoldas Pranckevičius.

Mokslo ir technologijų kategorijoje už indėlį į aplinkos išsaugojimą pagerbta antropologė Birutė Galdikas. B.Galdikas  prieš daugiau nei 40 metų Indonezijoje įkūrė orangutanų stebėjimo centrą, vėliau įsteigė Tarptautinį fondą Los Andžele, kurio skyriai veikia Australijoje, Kanadoje, Didžiojoje Britanijoje, Taivane. Ji yra Indonezijos, JAV ir kitų tarptautinių mokslo draugijų narė. Apie B.Galdikas gyvenimą, mokslinę veiklą išleistos 6 knygos, sukurti dokumentiniai filmai Indonezijoje, Japonijoje, JAV, Prancūzijoje, Italijoje, Australijoje.
Apdovanojimais šioje kategorijoje taip pat įvertinti ir  Kanados Queens universiteto organinės chemijos specialistas, mokslininkas Viktoras Sniečkus  bei lietuvių kilmės NASA astronautas Joseph Karol Bo Bobko. V.Sniečkus lietuvių mokslininkams padeda megzti tarptautinius ryšius, Lietuvoje yra surengęs keletą tarptautinių konferencijų, kuriose paskaitas skaitė ir Nobelio premijos laureatai. Tuo tarpu J.K.Bo Bobko yra įtrauktas į JAV astronautų šlovės galeriją ir apdovanotas už išskirtinę tarnybą, 2011 m. lankėsi senelių gimtinėje Kėdainiuose bei savo asmeninę patirtį pristatė tarptautinėje kosmoso konferencijoje Lietuvoje.
„Palaikome lietuvių drąsą turėti tikslą ir drąsą jį įgyvendinti. Kiekvienas iš laureatų yra puikus pavyzdys mums visiems, kaip  globaliame pasaulyje galima pasiekti pačių aukščiausių tikslų ir kartu rūpintis savo tautos žmonėmis. Reiškiame pagarbą visiems lietuvių bendruomenių nariams ir lyderiams pasaulyje, lietuviškų mokyklų mokiniams ir mokytojams, dvasininkams, mokslo, meno ir kitų sričių atstovams, kurie savo kasdiene veikla garsina Lietuvos vardą, dalijasi patirtimi, puoselėja mūsų tautos tradicijas, asmeniniu pavyzdžiu ugdo lietuvišką dvasią ir skatina  savo vaikus domėtis mūsų tautos istorija, kalba, papročiais“, – sakė Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas.
Verslo ir vadybos kategorijoje laureatais tapo tarptautinės bendrovės „Glencore International“ vadovas Ivan Glasenberg iš PAR, populiariausios pasaulyje atviros mobiliųjų žaidimų ir programėlių platinimo platformos „Get Jar“ įkūrėjas ir vadovas Ilja Laurs bei Kolumbijos politikas, matematikas, visuomenės veikėjas Antanas Mockus. Jie įvertinti už verslo  inovacijas, lyderystę, sėkmingą vadovavimą ir valdymą bei finansinę sėkmę.
Lietuvių kilmės I.Glasenberg leidinys „Financial Times“  vadina didžiausia verslo pasaulio mįsle. Šiemet įvykęs sandoris su kalnakasybos bendrove „Xstrata“ vertinamas 32 mlrd. JAV dolerių, o pats verslininkas patenka į turtingiausių pasaulio milijardierių 20-uką. Du kartus išrinktas Bogotos meru A.Mockus originaliai ir efektyviai švietė žmones ir pasitelkdamas meninę raišką, sėkmingai sumažino skurdą, smurtą, korupciją ir nusikalstamumą Kolumbijos sostinėje. I.Laurs įvertintas už aktyvią mentorystę ir įkvėpimą naujiems Lietuvos talentams.
Už sėkmingą veiklą meno ir kultūros srityje apdovanota rašytoja iš JAV Rūta Šepetys, savo bestseleriu tapusioje knygoje „Tarp pilkų debesų“ pasakojusi lietuvių tremties į Sibirą istoriją. Pristatydama savo romaną Lietuvoje, rašytoja atvyko su leidėjų milžinės „Penguin Books“ atstovais ir lig šiol lietuvių autoriams padeda užmegzti ryšius su užsienio leidyklomis. Apdovanojimais įvertinti ir vienas garsiausių nūdienos iliustratorių, menininkas Ray Bartkus, lietuvių kilmės architektas iš Italijos Massimiliano Fuksas, pripažįstamas kaip vienas geriausių architektų pasaulyje bei prisidėjęs prie Guggenhaimo muziejaus Vilniuje projekto sukūrimo.
Viso gyvenimo pasiekimų apdovanojimais pagerbti trys aktyvią tarptautinę profesinę karjerą padarę lietuviai, ne tik garsinantys Lietuvos vardą, bet ir parodę, kaip ryšys su Lietuva padeda šalies plėtrai, konkurencingumui didinti. Tai Kalifornijos universiteto profesorius, mokslininkas, informatikas Algirdas Avižienis, nuolat savo tarptautinę patirtį perteikdavęs lietuvių mokslininkams, avangardinio kino pradininkas Jonas Mekas įvertintas už naujų meno formų lyderystę pasaulyje, verslininkas ir filantropas dr. Juozas Kazickas pagerbtas už indėlį į Lietuvos ekonomiką ir labdaros tradicijų stiprinimą.
Apdovanojimų vakaro metu paskelbtas ir „Pasaulio lietuvis 2012”, kurį iš 9 nominantų, išsiskyrusių savo nuveiktais darbais ir Lietuvos garsinimu, rinko portalo Delfi skaitytojai. Nugalėtoju tapo dr. Juozas Kazickas.

Po apdovanojimų pristatytas  „Globalios Lietuvos norų“ sąrašas, vyko apskritojo stalo diskusija, kurioje prof.   A. Avižienis, Baltic Institute of Corporate Governance atstovas Kristian Mortensen, „Swedbank Lietuva“ Prezidentas Antanas Danys, Pasaulio banko atstovė Lina Tolvaišaitė ir dr. Irmantas Norkus aptarė būdus, kaip išvykusius Lietuvos „protus“ ir sėkmingus lietuvių kilmės žmones paversti kapitalu, kuriančiu šalies gerovę.

Apdovanojimai organizuojami kartu su Užsienio reikalų ministerija, VšĮ „Versli Lietuva“. Pagrindinis apdovanojimų rėmėjas yra TEO LT, rėmėjas – advokatų kontora „Raidla Lejins & Norcous”, UPS Lietuva. Renginio informaciniai partneriai – LRT, dienraštis „Verslo žinios“, interneto portalas „Delfi“ ir „Žinų radijas“.  Komunikacijos partneris – “vipcommunications”, renginio draugai – Londono Sičio lietuvių klubas, Hostex.

GLL | Global Lithuanian Leaders – apdovanojimus inicijuojanti organizacija, stiprina Lietuvos verslo ir ekonomikos tarptautines pozicijas, vystydama globaliai veikiančių profesionalų, siejančių save su Lietuva (užsienio lietuviai, lietuvių kilmės  ar besidomintys Lietuva žmonės) tinklą. Aukštas vadovaujančias pareigas, tarptautinės patirties versle turintys žmonės ir įvairių sričių  profesionalai  dalinasi savo profesine  patirtimi, ryšiais, žiniomis, padeda identifikuoti naudingus kontaktus verslo plėtrai užsienyje ir susisiekti su jais, prisideda prie Lietuvos žinomumo pasaulyje. Savo srities profesionalų bendruomenę sudaro žmonės iš daugiau nei 100 pasaulio miestų.
Tarp GLL | Global Lithuanian Leaders vykdomų projektų yra kartu su Londono Sičio  ir Volstryto lietuvių klubais vystomas studentų mentorystės projektas  „LT Big Brother”, kuriame dalyvauja 300 žmonių, partnerystė su “Versli Lietuva” , Užsienio reikalų ministerija, JTO vystymo programa ir verslo asociacijomis, bendradarbiavimo iniciatyvos su universitetais.
www.lithuanianleaders.org

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

  1. info Lietuvos žemė info Lietuvos žemė rašo:

    Lietuvoje galėtų gyventi dvidešimt penki milijonai gyventojų, lyginantis su Anglija.
    Aštuonis kart gausesni gali būti Lietuvos mietai, kaimai.

    Tačiau, …
    “… proto ir kūrybos galiomis mes kuriame dvidešimt pirmojo amžiaus globalią Lietuvą, jungiančią visur gyvenančius lietuvius, jų idėjas ir darbus”, – sakė prezidentė.
    Po to kai …
    Partinių gaujų priespauda, vykdoma bemaž 22 metus, išblaškė po visą pasaulį kantrią Lietuvos bendruomenę.
    Partinių gaujų Lietuvos naikintojai sugebėjo net konstituciją pakeisti diktatoriškai, sukčiaujant, be referendumo ir dabar jau Lietuvos žemė pavirto pigia preke užsieniečiui.
    Kai …
    “Nė vienas istorikas ar kitoks mokslinčius nepasakys, kiek milijonų lietuvių jau padėjo galvas kovodami už Lietuvos žemės išsaugojimą.”
    Rašo Pranciškus

  2. info Lietuvos žemė info Lietuvos žemė rašo:

    Visiems visiems visiems

    Vengrijos įstatymų leidėjai gruodžio 17 dieną didele persvara nubalsavo už konstitucijos pataisą, uždrausiančią užsieniečiams pirkti žemės ūkio sklypus.

    Burkimės ir organizuokim referendumą. Nes …
    Lietuvos žemių išpardavinėjimas užsieniečiams yra sukčių sumanytas Lietuvos naikinimas.

    Registracija:
    pranciskus.sliuzas@kaisiadorys.lt
    arba tel. 8 698 02118


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...