- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Prezidentė suteikė malonę buvusį Alytaus merą “žąsinu” pavadinusiam alytiškiui, atleido antstolę nuo laisvės atėmimo bausmės

Autorius: veidas.lt | 2011 01 17 @ 18:27 | Lietuva | No Comments

Prezidentė Dalia Grybauskaitė suteikė malonę buvusį Alytaus merą Česlovą Daugėlą “žąsinu” pavadinusiam alytiškiui ir panaikino teismo skirtą 2 tūkst. 600 litų baudą.

Šalies vadovė taip pat atleido nuo vienų metų laisvės atėmimo bausmės antstolę Janiną Gančierienę, kuri nuteista dėl turto iššvaistymo.

Alytaus rajono apylinkės teismas praėjusių metų vasario 5 dieną Albiną Kvietkauską už valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens įžeidimą nubaudė 2 tūkst. 600 litų bauda ir priteisė sumokėti tuometiniam Alytaus merui Č.Daugėlai 5 tūkst. litų kaip neturtinės žalos atlyginimą.

A.Kvietkauskas nuteistas už tai, kad 2007 metų lapkričio 11-12 dienomis “Alytaus naujienų” interneto svetainėje, komentuodamas publikacijas, įžeidė savo pareigas einantį Alytaus miesto merą Č.Daugėlą.

Vyras merą pavadino “išgama”, “žąsinas meras”, “žulikinis meras”.

Č.Daugėla Alytaus mero posto neteko praėjusių metų spalio 21-ąją, kai Specialiųjų tyrimų tarnybos agentai suėmė merą ir pateikė jam įtarimus dėl galimo kyšininkavimo rekonstruojant Alytaus miesto stadiono ir futbolo aikštę.

A.Kvietkausko malonės prašymą Malonės komisija svarstė penktadienį ir nutarė jį patenkinti. Be jo patenkinti dar penki prašymai. Atitinkamas prezidentės dekretas paskelbtas pirmadienį.

Malonė suteikta ir už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi bei areštuoto turto iššvaistymą nuteistai antstolei Janinai Gančierienei. Ji atleista nuo vienerių metų laisvės atėmimo bausmės.

Už sunkų kito asmens sveikatos sutrikdymą nuteistam Artūrui Mačiui laisvės atėmimo bausmė sutrumpinta septyniais mėnesiais – nuo trejų metų aštuonių mėnesių.

D.Grybauskaitės sprendimu už sukčiavimą nuteistas Saulius Stonys kalės pusmečiu trumpiau. Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas 2009 metų gruodžio 10 dieną jį buvo nuteisęs kalėti dvejus metus.

Už nužudymą 2008 metais nuteistai Alinai Zinai Macevičienei bausmės laikas sumažintas trejais metais ir trimis mėnesiais. Klaipėdos apygardos jai buvo skyręs aštuonerius metus nelaisvės.

Metams bausmė sutrumpinta ir Tomui Pogai, kurį Klaipėdos apygardos teismas 2009 metų gruodį pripažino kaltu dėl sunkus kito asmens sveikatos sutrikdymo. Jam buvo skirta trejų metų laisvės atėmimas bausmė.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/prezidente-suteike-malone-buvusi-alytaus-mera-zasinu-pavadinusiam-alytiskiui-atleido-antstole-nuo-laisves-atemimo-bausmes

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.