- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Popiežius kritikuoja pavojingas darbo sąlygas

Autorius: veidas.lt | 2011 03 26 @ 20:15 | Aktualijos | No Comments

Popiežius Benediktas XVI šeštadienį pasmerkė “nesaugią” darbo rinką ir pavojingas sąlygas darbo vietose per susitikimą Vatikane su maždaug 8 000 maldininkų.

“Sunkios arba nesaugios darbo sąlygos lemia sudėtingas ir grėsmingas sąlygas pačioje visuomenėje”, – pabrėžė pontifikas, ypač akcentuodamas “grėsmingumą” jauniems darbininkams.

“Reikia visų pastangų, kad būtų nutraukta žūčių ir nelaimingų atsitikimų grandinė”, – Katalikų Bažnyčios vadovas sakė maldininkams, kurių dauguma buvo plieno ir chemijos pramonės darbuotojai iš Ternio miesto centrinėje Italijoje.

Pernai Italijoje per nelaimingus atsitikimus darbe žuvo 980 žmonių.

2007 metais septyni darbininkai mirė po ilgos ir skausmingos agonijos, kai Italijos šiauriniame Turino mieste veikiančioje plieno gamykloje, priklausančio Vokietijos sunkiosios pramonės įmonių grupei “ThyssenKrupp”, trūkus vamzdžiui jie buvo aplieti liepsnojančia alyva.

Pernai gruodį prokurorai pareikalavo skirti “ThyssenKrupp” padalinio Italijoje vadovui Haraldui Espenhahnui (Haraldui Espenhanui) 16,5 metų laisvės atėmimo už “tyčinį daugelio asmenų nužudymą”. Nutartis šioje byloje tikriausiai bus paskelbta balandį.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/popiezius-kritikuoja-pavojingas-darbo-salygas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.