- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Popiežius davė interviu

Autorius: veidas.lt | 2011 04 22 @ 19:10 | Aktualijos,Užsienis | No Comments

popiezius22

Žmonių patiriamos kančios ir konfliktai pasaulyje tapo pagrindinėmis temomis precedento neturinčiame popiežiaus Benedikto XVI interviu, kurį televizija transliuos penktadienį.

Šis pokalbis su pontifiku bus rodomas krikščionims Didįjį penktadienį prisimenant Jėzaus Kristaus nukryžiavimą, taip pat likus kiek daugiau nei savaitei iki gegužės 1 dieną vyksiančios ceremonijos, kuriam bus paskelbtas palaimintuoju Benedikto XVI pirmtakas Jonas Paulius II.

Katalikų Bažnyčios vadovas atsakė į klausimus, kuriuos uždavė žmonės iš įvairių šalių, netgi tokių kaip Irakas, Dramblio Kaulo Krantas ir Japonija.

Per laidą, kuri bus transliuojama nuo 12 val. Grinvičo, (15 val. Lietuvos) laiku, taip pat nuskambės Šventojo Tėvo atsakymas į vienos septynerių metų japonės, sukrėstos jos šalį nuniokojusio žemės drebėjimo ir cunamio, klausimą.

Be to, Benediktui XVI klausimų uždavė krikščionys studentai iš Irako bei viena musulmonė iš Dramblio Kaulo Kranto, kuriame jau kelis pastaruosius mėnesius vyksta žiaurus konfliktas.

Viena italė, kurios sūnus jau dvejus metus išbuvo komoje, pasiteiravo popiežiaus nuomonės apie eutanaziją.

“Ar mano sūnaus Francesco (Frančesko), kuris nuo 2009 metų Velykų tebėra vegetatyvinės būklės, siela paliko jo kūną, nes jis praradęs sąmonę, ar ji tebėra”, – moters klausimas cituojamas iš anksto paskelbtose ištraukose iš šio interviu.

Francesco siela “tebėra jo kūne”, atsakė pontifikas.

Šis interviu buvo įrašytas praeitą savaitę Vatikano bibliotekoje. Italijos visuomeninis transliuotojas RAI sulaukė iš viso apie 2 tūkst. klausimų, tačiau Šventajam Tėvui buvo užduota tik maža jų dalis.

Nei vienas iš atrinktų klausimų nebuvo susijęs su skandalu dėl kunigų pedofilų, kuris pastaraisiais metais smarkiai aptemdė Bažnyčios įvaizdį.

Pernai per Didžiąją savaitę buvo daug diskutuojama dėl pribloškiančios informacijos apie seksualinio vaikų išnaudojimo atvejus, o nemažai kunigų ir kardinolų komentarų šia tema buvo vadinami netaktiškais.

Kalbėdamas apie artėjančias Jono Pauliaus II beatifikacijos iškilmes, popiežius ketvirtadienį sakė, jog Bažnyčia yra padariusi “gėdingų klaidų, tačiau taip pat pateikusi švytinčių pavyzdžių”.

Po to, kai RAI parodys interviu su pontifiku, Benediktas XVI apie 15 val. Grinvičo (18 val. Lietuvos) laiku aukos Didžiojo penktadienio mišias Šv.Petro bazilikoje Vatikane.

Vėliau jis dalyvaus Kryžiaus kelio procesijoje, kuri prasidės 19 val. 15 min. (22 val. 15 min.) prie Koliziejaus. Per šią ceremoniją bus pavaizduotos paskutinės Jėzaus gyvenimo valandos.

Šių metų Didžiojo penktadienio meditacijų skaitiniuose, kuriuos sukūrė viena vienuolė, atkreipiamas dėmesys į krikščionių mažumų persekiojimus. Vatikanas labai susirūpinęs dėl šios problemos, ypač po neseniai vykusių išpuolių prieš krikščionis Artimuosiuose Rytuose.

“Bažnyčios persekiojimų naštą Jėzus nešė anksčiau ir dabar – persekiojimų, per kuriuos krikščionys žudomi vardan dievo, kuriam svetima meilė, ir tai žeidžia jo orumą”, – sakoma viename iš šių tekstų.

Per Kryžiaus kelio procesiją sunkų medinį kryžių neš vyrai ir moterys iš įvairių šalių, tarp jų Egipto ir Etiopijos. Benediktas XVI šią naštą perims einant į paskutines dvi procesijos stotis.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/popiezius-dave-interviu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.