- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Politikų elgesį įvertins rinkėjai

Autorius: veidas.lt | 2010 12 22 @ 13:17 | Kultūra | No Comments

Seimo pirmininkė Irena Degutienė pabrėžia, kad Seimo nario mandatas yra laisvas, todėl verdiktą dėl parlamentarų dalyvavimo televizijos projektuose gali pasakyti tik rinkėjai.

“Tam yra rinkėjai, kurie po dvejų metų ir pasakys savo verdiktą. Pasakys Degutienei verdiktą, pasakys Andriui Šedžiui verdiktą, tada ir bus aišku, kieno nuomonė buvo teisinga, kieno neteisinga. Ar Andrius Šedžius teisingą pasiėmė bendravimo su rinkėjais būdą, aš manau, kad neteisingą”, – Žinių radijui trečiadienį sakė I.Degutienė.

Ji teigia, jog didžiausias ginčas yra tas, kad televizijos projektuose dalyvaujantiems parlamentarams patiems neatrodo, jog jie diskredituoja Seimą.

“Jiems atrodo, kad nediskredituoja, o tik duoda balus, tai čia ir yra tas didysis ginčas. Seimo narys kiekvienas turi laisvą mandatą, tas mandatas neturi būti niekieno varžomas, nei Seimo pirmininkės, nei kieno nors. Seimo nario mandatą gali suvaržyti arba už jį nebalsuoti tik rinkėjas. Jeigu, kaip A.Šedžius sako, jam tai yra būdas pritraukti rinkėjų, tai rinkėjas ir yra tas visagalis, kuris ir nuspręs”, – dėstė I.Degutienė.

Tai parlamento vadovė sakė praėjus dienai po to, kai Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) rekomendavo parlamentarams nedalyvauti pramoginiuose televizijos projektuose.

Tokį sprendimą komisija antradienį priėmė apsvarsčiusi dviejų šokių projektuose dalyvavusių parlamentarų A.Šedžiaus ir Žilvino Šilgalio elgesį.

Į komisijos akiratį parlamentarai pakliuvo paaiškėjus, jog su televizijomis jie buvo pasirašę susitarimus, kuriuose numatytos ir sankcijos už nedalyvavimą laidoje ar už vėlavimą.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/politiku-elgesi-ivertins-rinkejai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.