- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Policija apsaugos paslaugų nebeteikia

Autorius: veidas.lt | 2012 01 13 @ 09:00 | Visuomenė | No Comments


Nuo šių metų sausio 1 d. Lietuvos viešosios policijos rinktinė „Vytis” pagaliau nebeteikia atlygintinų apsaugos paslaugų. Priminsime, kad apie tai, jog policija neturėtų vykdyti komercinių funkcijų, kalbėta jau 15 metų, tačiau tik pernai įvykdyta reforma ir tik dabar kalbos virto veiksmais. Latvijoje ir Estijoje policija tokių paslaugų neteikia jau gana seniai.
Iki šiol Lietuvos policija užėmė apie 20 proc. viso saugos verslo rinkos. 2010 m. iš apsaugos paslaugų buvo gauta per 20 mln. Lt, o 2011-aisiais per 11 mėnesių – daugiau nei 14 mln. Lt.
Saugos bendrovių vadovai atkreipė dėmesį, jog nenormalu, kad iki šiol policija kontroliavo šią veiklą ir pati vykdė apsaugos funkciją. Be to, vis kildavo klausimas: kai gaunamas paslaugas perkančio ir paprasto piliečio pavojaus signalas, į kurį pirmiausia reaguoti policijos pareigūnams?.. „Ar normalu, kad turtingas žmogus gali nusipirkti daugiau policijos?“ – retoriškai klausė Ekskomisarų biuro viceprezidentas Arvidas Januška.
Savaime suprantama, anksčiau apsaugos policijos saugoti objektai dabar nesaugomi neliks: dauguma klientų jau pasirašė sutartis su privačiomis saugos bendrovėmis. 15–20 mln. Lt per metus privačias saugos bendroves gerokai sustiprins. Tiesa, jų Lietuvoje labai daug – dabar šalyje registruota per 250 saugos bendrovių (nors tik 120 iš jų vykdo realią veiklą).
Beje, keliolika naujų saugos įmonių susikūrė būtent paaiškėjus, kad naikinama apsaugos policija. Ir dalį jų įkūrė buvę policijos apsaugininkai. Jie pasinaudojo situacija, pagudravo ir persiviliojo dalį klientų. Pavyzdžiui, Kaune įsteigtos UAB „Vyčio komisarai“ pavadinimas – netgi su tiesiogine aliuzija į policijos teiktas paslaugas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/policija-apsaugos-paslaugu-nebeteikia

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.