- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Po kelių savaičių – akcija “Darom”

Autorius: veidas.lt | 2013 04 17 @ 09:00 | Ekologija | No Comments


Kiekvieną pavasarį nuo 2008-ųjų organizuojama akcija “Darom” šiemet vyks  gegužės 11 d., šeštadienį. Pasak VšĮ „Mes darom“ direktoriaus Karolio Sargūno, per tuos metus akcija tapo didžiausiu visuomeniniu judėjimu šalyje – pernai joje dalyvavo daugiau nei 210 tūkst. žmonių, kurie visi kartu per vieną dieną surinko 1,5 tūkst. tonų atliekų.

Viliamasi, kad šiemet dalyvių bus dar daugiau, nes į šią akciją įsitraukia vis daugiau regionų.
„Šiais metais „Darom“ iniciatyvinė grupė didžiausias pastangas skirs tam, kad sukurtų galimybes žmonėms gražinti miškus, laukus, teritorijas prie vandens telkinių. Taip nusprendėme todėl, kad kartais, kaip juokaujam, miestuose šiukšlių rinkėjų būna daugiau nei šiukšlių. O užmiesčių teritorijose pajėgų akivaizdžiai stinga, juolab kad šiukšlių ten dar nemažai”, – teigia K.Sargūnas.
Ypač džiaugiamasi, kad vis daugiau savivaldybių sutinka perimti „Darom“ dienos koordinavimą miestų bei rajonų teritorijose ir įsipareigoja bendradarbiauti dėl atliekų išvežimo.
Beje, akcijos “Darom” organizatoriai pabrėžia, kad vien surinkti šiukšlių nebepakanka. Planuojama, kad ateityje dalyviai bus pakviesti ne tik rinkti atliekas, bet ir gražinti aplinką, kurioje gyvena. Taip siekiama sukurti gražią ir švarią Lietuvą su pilietiškai nusiteikusiais jos nariais.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/po-dvieju-savaiciu-%e2%80%93-akcija-darom

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.