- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Pirmininkavimas ES bus naudingas

Autorius: veidas.lt | 2010 12 30 @ 17:56 | Aktualijos | No Comments

Didžioji dalis Lietuvos gyventojų teigiamai vertina Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos (ES) Tarybai 2013 metų antrąjį pusmetį, rodo nauja apklausa.

Užsienio reikalų ministerijos (URM) užsakymu gruodžio 3-12 dienomis atliktoje apklausoje 43 proc. apklaustų gyventojų teigė, kad pirmininkavimas ES bus naudingas Lietuvai. Priešingai manė 16 proc. tyrimo dalyvių.

Tarp teigiamai vertinančiųjų pirmininkavimą 66 proc. pareiškė, kad vadovavimas ES Tarybai leis Lietuvai apginti savo interesus ES, 53 proc. teigė, kad tai bus puiki proga pristatyti save kaip investicijoms ir turizmui patrauklią šalį, 45 proc. tikisi, kad pirmininkavimas teigiamai paveiks Lietuvos ekonomiką.

Daugelis abejojančių žmonių dėl pirmininkavimo naudos mano, kad Lietuva turi per mažai įtakos ES ir negalės įgyvendinti savo tikslų (51 proc.), ir nuogąstauja, kad tai brangiai kainuos mokesčių mokėtojams (48 proc.).

Lietuvos gyventojų nuomone, pirmininkaudama ES Tarybai Lietuva turėtų daugiausiai dėmesio skirti ES energetiniam saugumui (58 proc.), ekonomikos plėtrai ir užimtumui skatinti (52 proc.) bei ES santykiams su Rusija (43 proc.).

46 proc. respondentų mano, kad į ES ir toliau turėtų būti priimamos naujos narės. Prieš buvo 21 proc. apklaustųjų.

Remiantieji ES plėtrą labiausiai buvo už Norvegijos (54 proc.), Ukrainos (46 proc.) ir Šveicarijos (44 proc.) priėmimą į ES.

URM užsakymu gyventojų nuomonės tyrimą atliko viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų centras “Vilmorus”. Gruodžio 3-12 dienomis apklausti 1003 pilnamečiai Lietuvos gyventojai 17 miestų ir 51 kaime.

Tyrimas vyko pagal Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą “Lietuvos ES reikalų sistemos efektyvumo didinimas”.

Lietuva ES Tarybai pirmininkaus 2013 metų antrąjį pusmetį.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/pirmininkavimas-es-bus-naudingas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.