- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Pirmąjį šių metų ketvirtį „Tele2“ pajamos ir klientų skaičius augo

Autorius: veidas.lt | 2012 04 19 @ 13:49 | IT naujienos | No Comments


Mažėjančios mobiliojo ryšio paslaugų kainos ir sparčiai didėjantis klientų skaičius lėmė tolesnį telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ pajamų ir pelno augimą. Per pirmąjį 2012 m. ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, „Tele2“ pajamos augo 3,1 proc. ir buvo 113,7 mln. litų.

Bendrovės EBITDA (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją) per pirmuosius tris šių metų mėnesius buvo 47 mln. litų, ir palyginus su pirmuoju praėjusių metų ketvirčiu padidėjo 6,9 proc.

„Tele2“ EBITDA marža siekė 41 proc. Tuo pačiu laikotarpiu pernai šis rodiklis buvo 40 proc.

Palyginti su pirmuoju 2011 m. ketvirčiu, „Tele2“ klientų skaičius išaugo 3,8 proc. Itin sparčiai daugėjo verslo klientų – jų skaičius, lyginant su pirmaisiais trim praėjusių metų mėnesiais, augo 12,7 proc.

„Spartų klientų skaičiaus augimą, o tuo pačiu ir gerus finansinius rodiklius, lemia mažėjančios paslaugų kainos ir gera jų kokybė. Gyventojai vis aktyviau naudojasi ryšio paslaugomis, ypač mobiliuoju internetu, kurio paklausą augina pasiūlyti išmanieji telefonai už mažą kainą“, ‒ sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Ryšių reguliavimo tarnybos tyrimo duomenimis, „Tele2“ 2G ir 3G ryšio tinklai yra antri Lietuvoje pagal aprėptį. Bendrovės mobiliojo ryšio tinklo aprėptis – beveik visa Lietuva, 98,1 proc.

Rinkos analizės ir tyrimų bendrovės „RAIT“ kovą atlikto tyrimo duomenimis, klientų vertinimu, operatorių paslaugų kokybė yra ta pati. 61 proc. vartotojų nurodo, kad „Tele2“ paslaugų kaina yra mažiausia. Perėjusių į „Tele2“ vartotojų išlaidos mobiliajam ryšiui sumažėja vidutiniškai 37 proc.

„Tele2“ klientų mobiliaisiais telefonais siunčiamų duomenų kiekis aptariamu laikotarpiu išaugo 80 proc. „Išmanieji telefonai jau prieinami kiekvienam, todėl mobiliojo interneto vartojimas auga įspūdingais tempais“, ‒ pažymi P. Masiulis.

„Tele2“ toliau pirmauja ir pagal perkeliamų numerių skaičių. Pirmąjį šių metų ketvirtį į „Tele2“ perėjo 8155 vartotojais daugiau, nei išėjo.

2011 m „Tele2“ pajamos Lietuvoje padidėjo 2 proc., iki 481,7 mln. litų. Bendrovės EBITDA (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją) pernai siekė 171,87 mln. litų ir, palyginti su ankstesniais metais, išaugo 5,7 procento.

Investicinio banko „GILD Bankers“ 2011 m. sudarytame vertingiausių Lietuvos bendrovių sąraše „Tele2“ pripažinta vertingiausia šalies mobiliojo ryšio bendrove. Bendrovės „RAIT“ praėjusiais metais atliktos apklausos duomenimis, „Tele2“ yra populiariausias ir labiausiai rekomenduojamas operatorius Lietuvoje. Beveik pusė apklausos dalyvių teigė, kad naudojasi „Tele2“ paslaugomis.

Daugiau informacijos:
Andrius Baranauskas, „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims
mob. +370 683 66319, el. paštas: andrius.baranauskas@tele2.com

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/pirmaji-siu-metu-ketvirti-%e2%80%9etele2%e2%80%9c-pajamos-ir-klientu-skaicius-augo

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.