- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Pianistas V. Goldbergas koncertuos Lietuvoje

Autorius: veidas.lt | 2012 02 17 @ 19:00 | Muzika | No Comments


Vasario 22 d. ir 23 d. iš Niujorko atvykstantis charizmatiškasis pianistas Viktoras Goldbergas (Izraelis/JAV) Lietuvoje surengs du pasirodymus. Pirmą kartą viešintis atlikėjas koncertuos Kauno filharmonijoje bei Piano.LT koncertų salėje Vilniuje.

Pasaulinis turas

Vos daugiau nei už savaitės Lietuvos klausytojai turės galimybę išgirsti klasikinės muzikos pasaulyje gerai žinomą pianistą V. Goldbergą. Koncertais Lietuvoje atlikėjas pradės savo gastroles Europoje, kurias jis užbaigs žymiojoje Vienos Konzerthaus salėje. Po pasirodymų Europoje seks intensyvus koncertinis turas Azijoje: Šanchajuje, Kinijoje, Filipinuose ir P. Korėjoje. „Ilgai ieškojome tinkamos datos pianistui atvykti į Lietuvą, tad labai džiaugiamės, jog jo užpildytame grafike atsirado vietos ir dviems koncertams mūsų šalyje. Niujorko Carnegie Hall, Linkolno centro Alice Tully Hall – tai tik keletas garsių salių, kuriose pasirodo V. Goldbergas. Jis yra laukiamas didžiųjų scenų Šiaurės Amerikoje, Europoje ir Azijoje, tad mūsų klausytojams šie koncertai bus puiki proga čia Lietuvoje išgirsti tai, kas dažnai būna pasiekiama tik užsienyje.” – džiaugiasi koncerto organizatoriai.

„Pianizmo ir poetiškumo stebuklas…”

Užsienio kritikai išskiria nepaprastą V. Goldbergo talentą prikaustyti klausytojus nuo pirmųjų garsų bei uždegti juos savo giliomis interpretacijomis ir meistriška technika. „Magiškas, uždegantis grojimas… ” rašo Washington Post, „Pianizmo ir poetiškumo stebuklas…”  žavisi The Boston Intelligencer. „V. Goldbergas – didis talentas… jo grojimas kupinas poetiškumo… jį tiesiog dievina klausytojai”, taip po pianisto pasirodymo rašė prestižinio Emmy apdovanojimo laimėtojas, eilės knygų, tame tarpe ir knygos apie Vladimirą Horowitzą, autorius Davidas Diubalis. „Jam skambinant kūrinį, salėje tvyrojo magiška įtampa, klausytojai sulaikę kvapą stebėjo kiekvieną jo paspaudimą… V. Goldbergas dažnai lyginamas su legendiniu V. Horowitzu… jis nepalyginamas su niekuo… jis toks išskirtinis ir nuostabus… Savo grojimu jis demonstruoja neišsemiamą aistrą, energiją ir ugnį.” (The Philippine Star)

Užburianti programa

Lietuvos publikai dar mažai pažįstamas atlikėjas, mūsų šalyje atliks įdomią ir daug jėgų reikalaujančią programą, kurioje A. Skriabino, J. Haidno, J. Brahmso ir P. Čaikovskio kūriniai. „Man patinka sudėlioti programą taip, jog joje būtų juntamas balansas ir įvairovė. Tai paverčia koncertą neužmirštamu išgyvenimu klausytojams. Dažniausiai praleidžiu labai daug laiko, kol atrenku kūrinius. Renkuosi tuos, kurie man daug reiškia, o taip pat ir tokius, kuriuos manau, jog publikai reikėtų išgirsti. Kadangi Lietuvoje koncertuosiu pirmą kartą, noriu, kad klausytojai išgirstų visas mano skambinimo spalvas, tad parinkta programa bus labai įvairi, kontrastinga ir įtraukianti.” – sako pianistas V. Goldbergas, nekantriai laukiantis susitikimo su lietuvių publika.

Pianisto Victor Goldberg koncertai Lietuvoje:

2012 m. vasario 22 d. – Kauno Filharmonija;
2012 m. vasario 23 d. – Piano.LT, Vilnius.

Youtube nuorodos:

http://www.youtube.com/watch?v=6ZHqZGixTeU

http://www.youtube.com/watch?v=dqIeVIEJwC8

http://www.youtube.com/watch?v=RxrZgUnnkeY

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/pianistas-v-goldbergas-koncertuos-lietuvoje

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.