- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Permainos Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandoje

Autorius: veidas.lt | 2017 06 28 @ 07:34 | Sportas | No Comments

Penkis kartus Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“ pradeda reformas savo organizacijoje. Po skandalingo Gedvydo Vainausko pareiškimo apie klube žaidusius tamsiaodžius žaidėjus, kai kritiką klubo organizacijai išreiškė ir žinomiausi pasaulio sporto žiniasklaidos etalonai, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius prakalbo apie būtinas permainas krepšinio klube.

Pirmoji žinia apie pokyčius buvo pranešta praėjusį pirmadienį, kai Antanas Guoga (nuotr.) tapo didžiausiu VšĮ „Krepšinio rytas“ dalininku. Žinomas verslininkas įsigijo dvi iš keturių dalininko teisių. Jas perėmė iš advokato Sigito Židonio bei klubo darbuotojo Remigijaus Kazilionio. Minėta viešoji įstaiga valdo ir krepšinio klubą „Lietuvos rytas“. Jau kitą dieną, antradienį, R.Šimašius kartu su A.Guoga prakalbo apie kitus pokyčius klubo organizacijoje.

Visų pirma VšĮ „Krepšinio rytas“ nuspręsta pervadinti į VšĮ „Statyba“ (taip šis krepšinio klubas vadinosi prieš reorganizaciją 1997 m., kai klubą įsigijo Lietuvos dienraštis „Lietuvos rytas“). Klubo pavadinimą taip pat nuspręsta keisti. Svarstoma, koks pavadinimas galėtų būti, tačiau neatmetama, kad tai bus Vilniaus „Rytas“. Taip, pasak naujosios klubo vadovybės, komanda būtų geriau reprezentuojama užsienyje, o klubo pavadinimo idėja būtų lengviau suprantama užsieniečiams. Tačiau artimiausią sezoną pavadinimas dar nebus keičiamas.

Kita svarbi naujiena, kad yra naujas klubo direktorius. Juo tapo verslininkas Darius Gudelis, pakeisiantis ilgametį direktorių Martyną Purlį. Teigiama, kad buvęs vadovas pats nusprendė trauktis, tačiau R.Šimašiaus bei naujosios klubo vadovybės prašymu bent jau artimiausiu metu M.Purlys liks ir padės reorganizaciniu laikotarpiu.

Naujoji klubo valdyba iš karto susidūrė su problemomis. Viena didžiausių yra skolos. Prieš mėnesį buvo pranešta, kad dėl nesumokėtų skolų areštuojama Vilniaus „Lietuvos ryto“ arena. A.Guoga neslėpdamas pranešė, kad yra kiek daugiau nei 3 mln. eurų nesumokėtų įsiskolinimų. Tačiau pabrėžė, jog artimiausiu metu naujoji klubo vadovybė pasistengs padaryti viską, kad skolos būtų grąžintos „iki paskutinio cento“.

Ne ką mažesnė problema – ir buvusio klubo prezidento G.Vainausko pasakyta rasistinė mintis apie komandoje žaidusius tamsiaodžius žaidėjus. Per pasaulį nuskambėjęs interviu, kuris buvo išverstas į keletą kalbų, neigiamai pažymėjo ilgas tradicijas turintį Lietuvos klubą bei, teigiama, visą Lietuvos klubinį krepšinį. Naujoji sostinės komandos valdyba sieks, kad tokios nuomonės kaip įmanoma greičiau būtų išsklaidytos ir naujame sezone nekiltų problemų norint pasikviesti legionierių ginti sostinės komandos vardo.

Galiausiai savaitės pabaigoje A.Guoga pranešė, kad prie klubo reorganizacijos kviečia prisidėti kiekvieną žmogų, kuriam rūpi komandos ateitis. Klubas yra atviras pasiūlymams ir naujoms idėjoms. Ketvirtadienį viename iš Vilniaus barų buvo surengta diskusija apie klubo ateitį. Pokalbyje, kurį moderavo Andrius Tapinas, o dalyvavo A.Guoga ir R.Šimašius, išsakytos mintys patvirtino, kad organizacijoje reformų bus, o pirmieji rezultatai – matomi jau artimiausioje ateityje.

Vilniaus „Lietuvos rytas“, atrodo, į savo istoriją įsirašys naują puslapį. Ši vasara bei artimiausi metai parodys, kokios kokybės bus naujasis baltas lapas.

 

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/permainos-vilniaus-%e2%80%9elietuvos-ryto%e2%80%9c-komandoje

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.