- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Patriotų Lietuvoje – vis mažiau

Autorius: veidas.lt | 2010 07 07 @ 10:18 | Lietuva | No Comments

Galimybių švęsti valstybės šventes Lietuvos gyventojai turi (nes per jas dirbti nereikia), tačiau šiomis galimybėmis pasinaudoja tik nedaugelis. Kaip paaiškėjo iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos didžiųjų miestų gyventojų apklausos, valstybines šventes (taigi ir Valstybės dieną) švenčia ar bent pamini tik penktadalis respondentų. O nešvenčia trečdalis.

Maždaug pusė apklaustųjų prisipažįsta tokias datas ir šventes minintys retai. Be to, skiriasi ir pats tokių švenčių šventimas: vieni tai supranta kaip dalyvavimą renginiuose, himno giedojimą, o kiti – kaip vakarėlį su alaus buteliu.

Kartu respondentų pasiteiravome, ar jie esantys savo šalies patriotai. Liūdna pranešti, bet iš apklausos rezultatų sužinome, kad tikrais patriotais jaučiasi tik 28,8 proc. apklaustųjų, 22,4 proc. savęs tokiais nelaiko, o 43,4 proc. yra tarsi pusiau patriotai – t.y. patriotai iš dalies.

Ar švenčiate / minite valstybines šventes?

Retai    47,6 proc.
Ne    32,4 proc.
Taip    19 proc.
Nesakysiu    1 proc.

Ar esate savo šalies patriotas?

Iš dalies    43,4 proc.
Taip    28,8 proc.
Ne    22,4 proc.
Nežinau    5,4 proc.

Šaltinis: “Veido” užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2010 m. birželio 28–30 d. atlikta 500 didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų apklausa. Cituojant apklausą nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/patriotu-lietuvoje-%e2%80%93-vis-maziau

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.