- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Patriarchas Kirilas paragino nepamiršti Černobylio avarijos likviduotojų žygdarbio ir pasimokyti iš katastrofos

Autorius: veidas.lt | 2011 04 26 @ 17:00 | Aktualijos,Užsienis | No Comments

kirilas_patriarchas26

Sukakus Černobylio atominės elektrinės tragedijos 25-osioms metinėms Maskvos ir visos Rusijos patriarchas Kirilas kreipėsi laišku į visą Rusų Ortodoksų Bažnyčią, kuriame paragino visada atminti šios avarijos likviduotojų žygdarbį.

“Amžina ir palaiminta atmintis tiems, kurie paaukojo savo gyvybę už artimuosius. Tiems, kurie liko gyvi, linkiu geros sveikatos ir daug jėgų. Tegu valdžios, Bažnyčios ir visuomenės rūpinimasis ir dėkingumas būna deramas atpildas jums už didį žygdarbį, įvykdytą siekiant išgelbėti artimuosius”, – sakoma patriarcho laiške, kurį paskelbė jo spaudos tarnyba.

Bažnyčios atstovas pažymėjo, kad į šią nelaimę daugelis atsiliepė “pasiaukojimu ir tikru didvyriškumu, broliškos tautos drauge kovojo su nematomu, bet mirtinu priešu – išsiveržusia į laisvę stichija”.

Patriarcho Kirilo nuomone, “technogeninės katastrofos, kurios su kiekvienu civilizacijos raidos žingsniu įgauna vis grėsmingesnius mastus, atspindi tai, kas vyksta žmogaus sieloje”, ir “be gilaus žmogaus Visatoje vaidmens dvasinio apmąstymo jiems užkirsti kelią neįmanoma”.

Patriarchas apgailestavo, kad daugelis žmonių dar nepasimokė iš Černobylio katastrofos, ir žmonija, kaip ir anksčiau, vartotojiškai žiūri į žemę, vandenį ir orą, į visą mus supančią aplinką.

“Neįmanoma ir nereikia sustabdyti mokslo ir technologijų plėtotę. Bet tol, kol žmonės neišmoko protingai, rūpindamiesi vienas kitu ir visais Dievo kūriniais naudotis gamtos ištekliais ir tuo, ką pasiekė civilizacija, jie nebus apdrausti nuo tragedijų, panašių į tą, kuri įvyko prieš ketvirtį amžiaus”, – sakė patriarchas.

Jo įsitikinimu, mokslo ir technikos plėtotė “negali būti neetiška, ją būtina sieti su amžinųjų dorovės normų, tarpusavio pagarbos ir meilės idealų laikymusi, ir tada sulauksime deramos mūsų tautų ir viso pasaulio ateities”.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/patriarchas-kirilas-paragino-nepamirsti-cernobylio-avarijos-likviduotoju-zygdarbio-ir-pasimokyti-is-katastrofos

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.