- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Parodoje – apie EKO transportą ir EKO vairavimą

Autorius: veidas.lt | 2011 05 07 @ 11:15 | Automobiliai | 1 Comment

alt22

Parodoje ALT pirmą dieną buvo surengta konferencija „Noriu vairuoti žalią.“ Jau pats pavadinimas sako, kad buvo kalbama apie ekologišką transportą ir ekovairavimą. Valstybinių institucijų atstovai taip pat pristatė tai, kas jau yra nuveikta, siekiant palengvinti pažangių transporto priemonių integravimą į mūsų gyvenimą, ir nubrėžė kryptis, kuriomis dirbama toliau.

Konferencijos organizatorė, www.ecodriving.lt direktorė Vaida Balčiūnienė sakė, kad konferencija surengta, siekiant prisidėti prie visuomenės skatinimo sąmoningai susirūpinti Lietuvos transporto parko būkle bei populiarinti ekologišką transportą ir ekovairavimą, kaip taupaus ir aplinką tausojančio vairavimo būdą.

„Tą patį automobilį galime vairuoti įvairiai – galim vairuoti taip, kad  degs jo padangos ar pro išmetimo vamzdį sklis dūmų kamuoliai. Tačiau galima vairuoti ramiai, taupant padangas ir degalus, ir žinoma tuo pačiu saugant gamtą. Tuo ir pagrįsti ekovairavimo principai, kuriuos stengiamės populiarinti.

Kita problema yra ta, kad Lietuvos vairuotojai dar vis nesuintersuoti įsigyti ekologiškus automobilius, nes to neskatina valstybė. Mes nemokame už automobilius jokių mokesčių. Daugelyje Europos šalių už automobilius mokama pagal jų išmetamą teršalų kiekį, be to, perkantys naujus ir ypač mažai aplinką teršiančius automobilius, gauna kompensacijas arba tam tikras lengvatas. Kol valstybėje nebus sukurta mokestinė sistema, skatinanti rinktis ekologiškesnių technologijų automobilius, tol mes pirksime senas, aplinką teršiančias transporto priemones“

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/parodoje-%e2%80%93-apie-eko-transporta-ir-eko-vairavima

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.