- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Parduotuvėse – vos po vieną kasininką

Autorius: veidas.lt | 2012 04 23 @ 13:00 | Karjera | No Comments


Gal prekybos tinkluose sumažėjo pirkėjų? Gal trūksta darbuotojų? O gal jų kaita, kai žinome, kokius atlyginimus gauna kasininkai, pernelyg didelė, kad pavyktų užtikrinti normalų aptarnavimą?

Tokių klausimų pirkėjams kyla vėl išvydus senokai matytą vaizdą: pastaruoju metu kai kurių tinklų didelėse parduotuvėse galima pamatyti dirbant po vieną kasininką. Dėl to prie vienintelės dirbančios kasos susidaro didžiulės eilės, o pirkėjai, laukdami eilėje, plūstasi ir reikalauja skundų knygų.
Pavyzdžiui, tokią situaciją praėjusią savaitę teko stebėti vienoje didelėje sostinės „Norfoje“. Prie vienintelės veikiančios kasos nusidriekė apie penkiolikos pirkėjų eilė, ir žmonės niekaip negalėjo suprasti, kodėl visoje parduotuvėje tedirba viena kasininkė. Darbuotoja teisinosi, kad dabar ji tam tikru metu dirba viena ir ryte, ir vakare, nes toks esąs vadovybės sprendimas.
„Veidas“ pasidomėjo, kokios priežastys lemia tokią situaciją, tačiau prekybos tinklų atstovai tikino, esą jiems nei darbuotojų stinga, nei pirkėjų srautai sumažėjo: neva tokia padėtis galėjo susiklostyti nebent atsitiktinai. „Mūsų prekybos centruose darbas planuojamas taip, kad eilėje prie kasos lauktų ne daugiau kaip keturi pirkėjai“, – tvirtino „Norfos“ atstovas Darius Ryliškis. Vis dėlto akivaizdu, kad „keturių pirkėjų“ taisyklė šiame tinkle ne visada veikia.
Na, o kaip kasininkų skaičių reguliuoja kiti prekybos tinklai? Olga Malaškevičienė, prekybos tinklo „Maxima“ atstovė, taip pat teigia, kad eilės parduotuvėse gali susidaryti nebent dėl momentinių priežasčių, kurias numatyti ne visada pavyksta, tarkime, kai užsuka moksleivių ar užsieniečių ekskursija. „Mūsų parduotuvėse kasininkų skaičius nėra visada vienodas, jį lanksčiai koreguojame atsižvelgdami į aplinkybes. Pavyzdžiui, „Maximos“ parduotuvėje Vilniuje, Mindaugo g., daugiau kasininkų dirba tuomet, kai šalia esančioje mokykloje skelbiama ilgoji pertrauka. O „Maximoje“ priešais Kauno pramogų areną visada daugiau kasininkų dirba prieš renginius ir po jų“, – komentavo O.Malaškevičienė.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/parduotuvese-%e2%80%93-vos-po-viena-kasininka

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.