- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Parama atominei elektrinei – dar nepakankama

Autorius: veidas.lt | 2012 06 04 @ 10:00 | Politika | No Comments

Vien tokios sociologinės apklausos rezultatų skelbimas sulauks nemažai kritikos iš Vyriausybės ir kai kurių Seimo narių. Mat artėja lemiamas balsavimas Seime dėl naujos elektrinės statybos, o apklausos rezultatai liudija, kad pusė apklaustųjų atominės statybai nepritaria. Pritariančiųjų, deja, – tik penktadalis. Dar penktadalis aiškios nuomonės šiuo klausimu neturi. Bent taip paaiškėjo iš „Veido“ užsakymu tyrimų bendrovės „Prime consulting“ atliktos naujausios apklausos.
Kartu respondentų pasiteiravome, ar jie pirktų naujos atominės elektrinės akcijų, jei būtų pasiūlyta tokia galimybė. Tų, kurie tokių akcijų nepirktų, nuošimtis nenustebino, o štai tų, kurie pirktų, jis atrodo šiek tiek netikėtai, mat VAE akcijų įsigytų net 27,4 proc. apklaustųjų, o tai 9 proc. daugiau nei pasisakančiųjų už  naujos Visagino atominės elektrinės statybą kartu su japonų korporacija „Hitachi“.

Ar dabartinėmis aplinkybėmis jūs esate už naujos Visagino atominės elektrinės statybą kartu su japonų korporacija „Hitachi“? (proc.)

Ne, aš esu prieš    53,2
Taip, aš esu už    18,8
Šiuo metu turiu per mažai informacijos, kad galėčiau pareikšti kategorišką nuomonę    18,4
Aš susilaikau    9
Nesakysiu / neturiu nuomonės    0,6

Ar jūs pirktumėte naujos atominės elektrinės akcijų, jei būtų pasiūlyta tokia galimybė? (proc.)

Ne    54,6
Taip    27,4
Dar nežinau    17,6
Neturiu nuomonės / nesakysiu    0,4

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2012 m. gegužės 14–16 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/parama-atominei-elektrinei-%e2%80%93-dar-nepakankama

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.