- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Pajūris laikys pernykštes kainas

Autorius: veidas.lt | 2010 04 27 @ 10:57 | Verslas | 1 Comment

Pajūrio viešbučių ir restoranų savininkai geresnės nei pernai vasaros nesitiki ir tvirtina, kad kainos išliks tokios pat.
“Apie kainų kėlimą net negalvoju, bet nuleisti kainų taip pat neketinu. Nusipiginę esame iki kraštutinumo. Jau pernai dienos pietus už 10 Lt siūlėme ne iš gero gyvenimo – ankstesniais metais net minties nebūdavo taip vilioti klientų”, – tvirtina Palangos J.Basanavičiaus gatvėje esančios kavinės “Elnio ragas” direktorius Raimondas Kubilius.

Kambarius nuomojančius palangiškius vienijančios organizacijos “Svetingas šeimininkas” pirmininkė Irena Švanienė sako, kad privačiame sektoriuje kambarių kainos vasarą išliks kaip ir praėjusiais metais – dvivietis kambarys kainuos 60–130 Lt.

Kol kas palangiškiai nemato jokių ženklų, kad ši vasara gali būti geresnė nei praėjusi – kambarius poilsiautojai užsisako labai vangiai. “Nė vienas mūsų asociacijos narys nerezervavo kambarių bent mėnesiui. Prieš porą metų tokiu metu jau būdavo rezervuota 30 proc. kambarių, o dabar tik 5 proc. Aš ir pati nuomoju kambarius ir šiandien neturiu nė vieno išankstino užsakymo. Tikriausiai lietuviai žiūrės į orus ir atvyks tik savaitgaliais – net abejojame, ar susirinks tiek, kiek pernai”, – optimizmu netryško I.Švanienė.

Palangos turizmo informacijos centro vadybininkė Alma Galbuogienė sako, kad artėjant vasaros sezonui kainas pakėlė labai nedaug viešbučių – dauguma jų arba išlaikė pernykštes kainas, arba jas dar sumažino. Vidutiniškai trijų ar net keturių žvaigždučių viešbutyje dvivietis kambarys liepą ir rugpjūtį su pusryčiais kainuos 200–300 Lt.

Kainų neskuba keisti ir Nidos viešbučiai. Štai “Nidos smiltės” direktorė Algima Noreikienė tvirtino, kad kainos išliks tokios pat, kaip pernai – naktis viešbutyje liepą ir rugpjūtį kainuos apie 280 Lt. Beje, Nidos viešbučiai nusiteikę optimistiškiau, nes nekantriai laukia Nidą pamėgusių užsieniečių. A.Noreikienės tvirtinu, užsieniečiai, kitaip nei lietuviai, kambarius užsisako jau dabar. Šiuo metu viešbučio užimtumas šiai vasarai siekia 50 proc., bet tam, kad viešbutis išsilaikytų, reikėtų bent 70 proc.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/pajuris-laikys-pernykstes-kainas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.