- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Opozicija blokavo departamentų sujungimą

Autorius: veidas.lt | 2010 11 12 @ 14:25 | Lietuva | No Comments

Seimui penktadienį du kartus balsavus nepavyko pritarti Tabako ir alkoholio kontrolės tarnybos (VTAKT) bei Narkotikų kontrolės departamento (NKD) sujungimui.

Už tai numatančio Sveikatos sistemos įstatymo pataisas pirmą kartą balsavo tik 51 parlamentaras, o antrą kartą – 56 Seimo nariai. Kad įstatymas būtų priimtas, turėjo balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys, todėl dėl pataisų Seimas balsuos vėliau.

Ekonomikos komiteto vicepirmininkas “tvarkietis” Julius Veselka aiškino, kad opozicija yra už VTAKT ir Narkotikų kontrolės departamento pertvarką, tačiau ne tokiu keliu, kurį siūlo valdantieji.

“Mes siūlome nesugriauti struktūros pereinamajam laikotarpiui. Padarykime prijungimą prie geriau veikusios. Bet jūs užsispiriate – pirmiausia sugriaukime, po to statom kažką, visiškai neaišku ką, iš naujo. Todėl mes (opozicija – BNS) neturime kitos išeities, kaip tik blokuoti”, – kalbėjo J.Veselka.

Jis prognozavo, kad per pusmetį, kol “įsivažiuos naujojo departamento veikla, pasipelnys kontrabandininkai ir kvaišalų platintojai”.

Svarstydamas parlamentarų pataisas, Seimas atmetė J.Veselkos siūlymą įstaigas reorganizuoti NKT prijungiant prie VTAKT: už tai balsavo 41 parlamentaras, prieš – 22, o susilaikė 34.

Socialdemokratas Algirdas Sysas prognozavo, kad biudžetui toks sujungimas kainuos gerokai brangiau nei bus sutaupyta.

“Iš esančių 19 VTAKT darbuotojų ir 23 NKD liks tik 24. Taupant tokiu keliu, taupome žmonių sąskaita – tas sujungimas biudžetui po kiek metų kainuos ženkliai brangiau”, – teigė A.Sysas.

“Tvarkietis” Dailis Barakauskas VTAKT ir NKD pertvarką susiejo su valdančiųjų noru į naujos įstaigos vadovus paskirti “savo žmogų”: “Valdančiųjų pagrindinis tikslas yra padaryti reorganizaciją, kad galima būtų išspręsti savo naudai kadrų politiką, o ne visuomenėje kylančias problemas”, – teigė parlamentaras.

Jeigu Sveikatos sistemos įstatymo ir jį lydinčiųjų teisės aktų pataisos bus priimtos, nuo kitų metų balandžio pradės veikti vienas Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento strateginį veiklos planą tvirtins socialinės apsaugos ir darbo, sveikatos apsaugos, švietimo ir mokslo bei vidaus reikalų ministrai bendru įsakymu, o metinį veiklos planą – Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento vadovas, suderinęs su atitinkamų valdymo sričių ministrais.

Du kartus siūlymus VTAKT ir NKD sujungti į vieną Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentą Seimas buvo atmetęs, tačiau iniciatoriams pataisas patobulinus vėl ėmė svarstyti.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/opozicija-blokavo-departamentu-sujungima

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.