- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

OKT teatro scenoje – premjera „Julijus Cezaris“

Autorius: veidas.lt | 2012 04 10 @ 18:54 | Teatras | No Comments


OKT/Vilniaus miesto teatras sezoną užbaigs premjera. Gegužės 17, 18, 19, 20 d. OKT Studijoje savo naują spektaklį pagal W.Shakespeare‘o pjesę „Julijus Cezaris“ pristatys režisierius Artūras Areima.

Pjesė “Julijus Cezaris” yra pagrįsta tikrais senovės Romos istorijos įvykiais ir pasakoja apie sąmokslą prieš Romos diktatorių Julijų Cezarį. Tai buvo viena iš pirmųjų Shakespeare’o pjesių, pastatytų “Globe” teatre Londone, o vėliau sulaukė ypač daug sceninių ir kinematografinių interpretacijų. Lietuvos teatro scenoje ši pjesė iki šiol niekada nebuvo statyta.

Režisierius A.Areima, pasitelkdamas parodiją ir satyrą, į spektaklio centrą iškelia absurdo valdomą politikų kartą ir analizuoja amžiną politinės galios temą.

„Spektaklio veikėjų vyraujantis bruožas – nieko neveikimas tik imituojant veiksmus. Valdžia stebi arklių lenktynes ir tuščiai postringauja, tačiau jiems neįdomus realus šalies gyvenimas. Jie gyvena menamoje realybėje“, – pasakoja A.Areima, pabrėždamas, kad W.Shakespeare‘o aprašytos realijos lengvai atpažįstamos ir šiais laikais.

Spektaklyje „Julijus Cezaris“ vaidina Tomas Stirna, Tadas Gryn, Tomas Rinkūnas, Daumantas Ciunis, Tomas Kliukas ir Paulius Ignatavičius.

Premjera įvyks gegužės 17, 18, 19, 20 dienomis OKT Studijoje (Ašmenos g. 8, Vilnius). Bilietus platina „Tiketa“.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/okt-teatro-scenoje-%e2%80%93-premjera-%e2%80%9ejulijus-cezaris%e2%80%9c

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.