- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Notarai iš vyresnių žmonių turėtų reikalauti pažymos apie jų psichinę būklę

Autorius: veidas.lt | 2011 01 24 @ 17:00 | Aktualijos | 1 Comment

Seimui pateiktas siūlymas, kad tvirtindami 65 metų ir vyresnio amžiaus asmenų sandorius notarai turėtų pareikalauti medicinos pažymos apie jų psichinės sveikatos būklę.

Tai numatančią Notariato įstatymo pataisą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo valdančiosios Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Evaldas Jurkevičius.

Jis siūlo įstatymą papildyti nuostata, kad “tvirtinant turtinius sandorius, sudaromus 65 metų ir vyresnio amžiaus asmenų, notaras privalo pareikalauti, kad asmuo pateiktų galiojančią sveikatos patikrinimo medicininę pažymą, patvirtinančią gerą asmens psichinės sveikatos būklę”.

Taip pat į dokumentą norima įdėti dar vieną saugiklį – kad “turtinius sandorius, sudaromus 65 metų ir vyresnio amžiaus asmenų, notaras privalo tvirtinti, kai dalyvauja ne mažiau kaip vienas liudytojas”.

Anot E.Jurkevičiaus, Notariato įstatyme numatyta, kad notaras tvirtindamas sandorius, privalo įsitikinti fizinių asmenų veiksnumu. Dabar notaras turi teisę pareikalauti medicinos pažymos, kai jam kyla abejonių dėl asmens veiksnumo, tačiau tai nėra privaloma.

“Vyresni žmonės neretai patiria daugiau išgyvenimų, gyvenimo sunkumų ir nepatogumų nei jauni ar vidutinio amžiaus žmonės. Visa tai atsiliepia jų psichikos būklei, elgesiui, visaverčio bendravimo galimybėms”, – teigia parlamentaras.

Jo teigimu, senyvo amžiaus asmenys yra viena pažeidžiamiausių socialinių grupių, o jo siūloma įstatymo pataisa esą padėtų šiuos žmones apsaugoti nuo apgavikų ir gintų jų interesus.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/notarai-is-vyresniu-zmoniu-turetu-reikalauti-pazymos-apie-ju-psichine-bukle

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.