- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Nesvarbu, kiek tau metų, – „Nepatogus kinas“ atvers akis

Autorius: veidas.lt | 2014 10 20 @ 09:03 | Kinas | No Comments

Spalio 22-ąją Vilniuje prasideda kasmetis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Šių metų festivalį jo organizatoriai pristato taip: „Tai bus filmai suaugusiems.“

Vis dėlto tai nebus kinas, kurį leidžiama matytu tik suaugusiems žmonėms. Pasak organizatorių, festivalyje bus rodomi filmai, skirti brandžiam žiūrovui, kurio amžius visiškai nesvarbus. „Nepatogaus kino“ tikslas – atverti žmonių akis realybei, priversti žiūrovus suprasti, kas vyksta aplink, ir mokėti tai įvertinti.

Šių metų festivalio „vinimi“ žada būti austrų režisieriaus Huberto Sauperio filmas „Ateiname su taika“, kuriame siurrealistiniais siužetais ir mokslinės fantastikos kino elementais vaizduojama kelionė po Sudaną. Šis filmas per savo europinę premjerą Berlyne jau yra pelnęs Taikos apdovanojimą.

Arabų pasaulį filme „Sugrįžimas į Holmsą“ atskleidžia ir iš Sirijos kilęs prodiuseris Orwa Nyrabia. Pats kūrėjas 2012 m. buvo suimtas Sirijos valdžios, tačiau po tarptautinių organizacijų ir kino garsenybių spaudimo buvo paleistas. „Nepatogaus kino“ žiūrovams pristatomame filme O.Nyrabia kviečia į savo gimtąjį Holmso miestą Sirijoje.

Festivalio žiūrovai taip pat iš arti galės pamatyti dar vieno „karšto taško“ – Ukrainos Maidano realybę. Ukrainai šiemet skirta atskira programa „Ukraina.Doc“.

Šių metų „Nepatogaus kino“ naujovė – konkursinė programa, kurioje varžysis septyni nauji, tačiau vis didesnio tarptautinio dėmesio dėmesio sulaukiantys filmai.

Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ Vilniuje vyks spalio 22–30 d. kino teatruose „Pasaka“, „Skalvija“ ir „Multikino“. Lapkričio pradžioje dalį festivalio filmų galės pamatyti ir kitų šalies miestų kino mėgėjai.

 

 

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/nesvarbu-kiek-tau-metu-%e2%80%93-%e2%80%9enepatogus-kinas%e2%80%9c-atvers-akis

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.