- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Nemokami žemėlapiai – nauda ir mokslui, ir verslui

Autorius: veidas.lt | 2012 02 22 @ 09:00 | Laisvalaikis | No Comments


Interneto svetainės maps.lt naujovė – prieš kelias savaites pristatyta galimybė visiems norintiems nemokamai susikurti savo žemėlapį – sulaukė nemažo susidomėjimo, o ypač tarp mokinių, studentų bei verslo įmonių.

26-erių metų teisininkė Ignė Bartkūnaitė kovo mėnesį laukia pas ją paviešėti iš JAV atvykstančių draugų. Du jos bičiuliai, su kuriais mergina susipažino vieną vasarą išvykusi padirbėti į Ameriką, į Lietuvą atvyksta pirmąkart ir nori pamatyti kuo daugiau mūsų šalies įžymybių. „Nusprendžiau juos nustebinti – pati padarysiu lankytinų vietų, kurias mes kartu aplankysime, žemėlapį, o vėliau jį įteiksiu kaip atminimo dovaną“, – pasakoja I.Bartkūnaitė.
Tai tik vienas pavyzdžių, kaip galima pasinaudoti jau dešimtmetį veikiančios maps.lt svetainės, tapusios didžiausiu pagalbininku internete adresų ar maršrutų ieškantiems gyventojams, naujove.
Kaip praneša maps.lt, galimybė visiems norintiems svetainės lankytojams kurti savo žemėlapius atsirado sujungus „debesyje“ veikiančios „Esri“ programinės įrangos arcgis.com resursus su maps.lt detaliais bei tiksliais žemėlapiais. Taigi kuriantiems žemėlapius nuo šiol leidžiama naudotis maps.lt geografiniu pagrindu.
Kaip teigia maps.lt produkto vadovas Arvydas Dotas, kurti žemėlapius gana paprasta – tereikia perskaityti svetainėje pateikiamą detalią instrukciją. Įvairių žemėlapių pavyzdžių bei šablonų galima rasti apsilankius arcgis.com svetainės galerijoje.
„Galimybės yra labai plačios, bet jos pateikiamos visiems suprantama forma“, – sakė A.Dotas. Maps.lt atstovas pabrėžia, kad šios naujovės panaudojimo pobūdis gali būti pats įvairiausias: kai kurie gyventojai galbūt norės susikurti savo kelionės su šeima arba asmeninio sklypo žemėlapį, mokiniams ir studentams tai gali būti puiki mokymo priemonė, o verslo įmonės gali, pavyzdžiui, sužymėti žemėlapyje savo tinklo parduotuves arba parduodamus nekilnojamojo turto objektus ir pateikti jį klientams kaip papildomą informacijos priemonę.
Pasak A.Doto, savo kurtų žemėlapių panaudojimas mokymo procese – itin platus, mokytojams tai naujas patogus įrankis savo pamokoms paįvairinti. Apie naujovę sužinoję mokytojai jau pradeda ja naudotis kurdami užduotis moksleiviams. Kelios mokyklos, su kuriomis bendradarbiauja maps.lt, jau sukūrė savo apylinkių lankytinų vietų žemėlapius.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/nemokami-zemelapiai-%e2%80%93-nauda-ir-mokslui-ir-verslui

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.